Brněnská budova Tower B byla oceněna v soutěži Cee Green Building Awards

Brněnská budova Tower B byla oceněna v soutěži Cee Green Building Awards

(18. 12. 2012) Druhý ročník soutěže uspořádal respektovaný portál EuropaProperty.com, který mapuje dění především na realitních trzích zemí bývalého východního bloku. Soutěžilo se celkem v 18 kategoriích a o vítězích rozhodovalo na 200 profesionálů z realitní branže. Slavnostní ceremoniál se konal ve Varšavě.

 
 
 
 

Brněnská budova Tower B byla oceněna v soutěži Cee Green Building Awards

Druhý ročník soutěže uspořádal respektovaný portál EuropaProperty.com, který mapuje dění především na realitních trzích zemí bývalého východního bloku. Soutěžilo se celkem v 18 kategoriích a o vítězích rozhodovalo na 200 profesionálů z realitní branže. Slavnostní ceremoniál se konal ve Varšavě.

Brněnský mrakodrap Tower B
Brněnský mrakodrap Tower B zvítězil v kategorii BREEAM Design-Phase Certificate, kdy jako jediný z 8 oceněných projektů získal certifikát BREEAM se známkou Excellent. Ve stejné kategorii bylo dále oceněno 6 projektů nacházejících se na území Polska a jeden rumunský projekt. Všechny tyto projekty získaly certifikát BREEAM s nižší úrovní, konkrétně „Good“ a „Very good“.

Tower B v areálu Spielberk Office Centre je vysoká 85 metrů, má 20 podlaží a náleží k ní téměř 500 parkovacích míst. Jde o první budovu v Brně, která byla již od zahájení prací na projektu navržena v souladu s nejaktuálnějšími standardy na požadavky tzv. zelených budov.
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Spielberk Office Centre, Tower B
Administrativní budova Tower B má 23 nadzemních podlaží, z toho 2 technická a 3 podzemní (garáže) včetně 500 parkovacích míst. Rozloha jednotlivých pater je 830 m2 včetně sociálního (muži, ženy, lidé s pohybovou disfunkcí). Budova je vybavena VZT, rozvody tepla a chladu, MaR, SHZ, inteligentním osvětlením.
Architekt: Studio Acht s.r.o. / Václav Hlaváček
Dodavatel:  CTP Invest, spol. s r.o.


Související články:
Nejvyšší budova Brna Spielberk Tower B je zkolaudovaná 23.3.2012 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sustainability

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz