Brněnská budova Tower B byla oceněna v soutěži Cee Green Building Awards

Druhý ročník soutěže uspořádal respektovaný portál EuropaProperty.com, který mapuje dění především na realitních trzích zemí bývalého východního bloku. Soutěžilo se celkem v 18 kategoriích a o vítězích rozhodovalo na 200 profesionálů z realitní branže. Slavnostní ceremoniál se konal ve Varšavě.

Brněnský mrakodrap Tower B
Brněnský mrakodrap Tower B zvítězil v kategorii BREEAM Design-Phase Certificate, kdy jako jediný z 8 oceněných projektů získal certifikát BREEAM se známkou Excellent. Ve stejné kategorii bylo dále oceněno 6 projektů nacházejících se na území Polska a jeden rumunský projekt. Všechny tyto projekty získaly certifikát BREEAM s nižší úrovní, konkrétně „Good“ a „Very good“.

Tower B v areálu Spielberk Office Centre je vysoká 85 metrů, má 20 podlaží a náleží k ní téměř 500 parkovacích míst. Jde o první budovu v Brně, která byla již od zahájení prací na projektu navržena v souladu s nejaktuálnějšími standardy na požadavky tzv. zelených budov.
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Spielberk Office Centre, Tower B
Administrativní budova Tower B má 23 nadzemních podlaží, z toho 2 technická a 3 podzemní (garáže) včetně 500 parkovacích míst. Rozloha jednotlivých pater je 830 m2 včetně sociálního (muži, ženy, lidé s pohybovou disfunkcí). Budova je vybavena VZT, rozvody tepla a chladu, MaR, SHZ, inteligentním osvětlením.
Architekt: Studio Acht s.r.o. / Václav Hlaváček
Dodavatel:  CTP Invest, spol. s r.o.


Související články:
Nejvyšší budova Brna Spielberk Tower B je zkolaudovaná 23.3.2012 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*