Budova firmy Koma Modular je Stavbou roku Zlínského kraje

Budova firmy Koma Modular je Stavbou roku Zlínského kraje

(20. 5. 2019) Přeměnu pavilonu na sídlo firmy KOMA MODULAR je z pera studia OLGOJ CHORCHOJ

   
 
 
 
 

Budova firmy Koma Modular je Stavbou roku Zlínského kraje

(ČTK) - Administrativní budova výrobce modulárních systémů Koma Modular ve Vizovicích na Zlínsku získala nejvyšší cenu v soutěži Stavba roku 2018 Zlínského kraje, Grand Prix architekta Pavla Nováka. Firma pavilon původně vyrobila pro světovou výstavu Expo 2015 v Miláně, poté jej přesunula do svého areálu a po úpravách slouží jako administrativní budova. Grand Prix se v soutěži neuděluje každý rok, ale pouze mimořádným stavebním počinům, jde o šestou cenu udělenou v soutěži, která se letos konala 17. rokem, řekla novinářům předsedkyně poroty Dagmar Nová.

Odborná porota u objektu společnosti Koma Modular ocenila kultivovanost stavby i její provedení. "Velmi nás potěšila celková kvalita díla, je to ukázka zcela jiné stavební technologie, je to modulární systém, je to ukázka toho, jakým způsobem se dají objekty postavit z tohoto systému. Takovou úroveň, kvalitu prací, řešení detailů, interiérového řešení, to se vidí málokdy. Navíc doplněno vynikajícím dílem výtvarníka (Lukáše) Rittsteina a Báry Šlapetové, což je v rámci republiky ojedinělé," uvedla Nová.

V minulosti dostaly Grand Prix tři objekty v bývalém zlínském baťovském průmyslovém areálu, a to Podnikatelské a inovační centrum, Baťův mrakodrap a Baťův institut, také hospic Citadela ve Valašském Meziříčí, loni ji získal Vzdělávací komplex zlínské Univerzity Tomáše Bati, který navrhla architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná a její pražský kolektiv.

Hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) udělil cenu rekonstrukci Obchodního domu Zlín. Objekt byl postaven v roce 1931 podle návrhu architekta Františka Lydie Gahury, při rekonstrukci byla budově vrácena původní podoba.

Porotci letos hodnotili 48 staveb dokončených stavebními firmami ze Zlínského kraje v loňském roce, loni bylo přihlášených 39 staveb. Nejvíce staveb bylo tradičně přihlášeno v kategorii Stavby občanské vybavenosti, bylo jich 14, hlavní cenu získala druhá etapa centrálních objektů v Uherskohradišťské nemocnici. Nejlepší mezi domy pro bydlení byl Bytový dům-Rezidence Štěpnice 2 v Uherském Hradišti. V dalších kategoriích dostaly hlavní cenu nová válcovna napajedelské společnosti Fatra, rekonstrukce úpravny vody v Tlumačově na Zlínsku či multifunkční budova v obci Košíky.

Úroveň kvality staveb podle Nové v posledních letech roste. "Na trhu se objevují nové materiály, ne zrovna levné, taky náročné na práci s nimi, a ukazuje se, že firmy s tím umí dělat," uvedla Nová.

Soutěž organizuje krajská organizace Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků ve výstavbě.

Doplněno Stavbaweb:
Původní EXPO pavilon navrhla architektonická kancelář CHYBIK+KRISTOF. Interiér přetvořilo studio OLGOJ CHORCHOJ.

V areálu společnosti KOMA MODULAR objekt slouží jako polyfunkční administrativní budova a veřejné výstavní centrum. Přízemí objektu je otevřené veřejnosti. Ve dvou dalších patrech jsou kancelářské prostory. Na střeše je posezení a bylinková zahrada s výhledem na areál firmy, přírodu i Vizovice.
Přeměnu pavilonu na sídlo firmy KOMA MODULAR je z pera studia OLGOJ CHORCHOJ.
Více informací najdete na stránkách společnosti koma-modular.cz.

V jubilejním 5. ročníku Zasedačka roku byl ohodnocen bývalý EXPO pavilon jako Nejatraktivnější pracovní prostředí. Soutěž vyhlašuje a zastřešuje společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb.
Více ZDE.http://stavbaroku.zlin.cz/

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz