Bydlení Úvaly – II. etapa

Bydlení Úvaly – II. etapa

(20. 4. 2017) Zahájení výstavby je plánováno na II. čtvrtletí 2017

   
 
 
 
 

Bydlení Úvaly – II. etapa

Významným krokem v rozvoji celé lokality je dohoda developera společnosti Arcona Capital a města Úvaly o poskytnutí bezmála 20.000 m2 pozemků na výstavbu svazkové základní školy se sportovní halou a tělocvičnou pro více než 600 žáků

„Skladba bytů 2. etapy kopíruje úspěšné složení dispozic 1. etapy. Bydlení zde najdou nejen rodiny s dětmi, pro které může být skvělou volbou mezonet 3+kk s vlastním vstupem a zahradou, který poskytuje pohodlí bytu s výhodami rodinného domu, ale na své si přijdou i jednotlivci či páry různých věkových skupin. Zajímavostí jsou byty v horních patrech, které disponují střešní terasou, které lze v rámci klientských změn upravit na obytné terasy. Navíc všechny byty, provedené v nízkoenergetické třídě B, disponují venkovním prostorem, ať už lodžií, terasou nebo předzahrádkou,“ přibližuje výhody Bydlení Úvaly Michael Odvárko, jednatel společnosti Hostín Development, která za projektem stojí a pokračuje: „Měsíčně registrujeme desítky poptávek, za pět měsíců od zahájení prodeje máme prodáno přes 50% bytů,“ doplňuje. Jasné obrysy už také získává projekt výstavby nové svazkové základní školy na pozemcích developera Arcona Capital, která bude sloužit nejen pro Úvaly, ale také pro obce, které se na její přípravě aktivně podílejí (Dobročovice, Přišimasy, Zlatá, Sibřina, Květnice). “Výstavba základní školy je v našem plánu již od začátku projektu. Původní plán postavit základní školu ve chvíli, kdy počet nových obyvatel dosáhne více než 1500 obyvatel, byl překonán možností, kterou aktuálně poskytují dotační programy. Na ministerské úrovni bylo potvrzeno rozhodnutí realizovat ve vybraných regionech tzv. svazkové základní školy, které pokryjí potřeby základního vzdělání v širších regionech. Díky aktivitě místní radnice a pana starosty Petra Boreckého má projekt zelenou i v naší lokalitě. Velice rádi pro tento projekt poskytneme naše pozemky, neboť jsme přesvědčeni, že bude přínosem pro region, město i náš projekt,“ říká Zbyněk Laube, ředitel developmentu Arcona Capital. V současné době se zpracovává projekt pro územní rozhodnutí a dle informací z radničního tisku, pokud půjde vše dobře, by mělo být v druhé polovině roku 2018 vydáno stavební povolení a na jaře roku 2019 by mohla začít výstavba. Otevření školy lze očekávat v roce 2020.  

Bydlení Úvaly - II. etapa
Lokalita: Hostín Úvaly
Developer: Arcona Capital 
architekt: Architekti Headhand s.r.o. 
Počet bytů: 
46 bytů v dispozicích 1+kk - 3+kk
mezonety  (56 m2 - 169 m2 vč. lodžií, teras, předzahrádek)
Ceny: od 1,79 do 4,53 mil. Kč
Zahájení výstavby: II. čtvrtletí 2017
www.bydleniuvaly.cz

Související články:
Bydlení Úvaly - 2. etapa  29.11.2016
Nízkoenergetické ”Bydlení Úvaly”  9.4.2015
Rodinné domy a byty z 1. etapy výstavby projektu Úvaly Hostín získaly bronzový certifikát SBTool 6.8.2012
Úvaly-Hostín — projekt s důrazem na městskou vybavenost 15.3.2012

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz