Byt Karlín – historie s dotekem geometrie

Byt Karlín – historie s dotekem geometrie

Praha - Karlín

(27. 9. 2019) Mooza architecture

   
 
 
 
 

Byt Karlín – historie s dotekem geometrie

Příjemná spolupráce začala nejprve nezávaznou konzultací ohledně hrubého dispozičního řešení. Stávající dispozice, která ještě odrážela fungování měšťanské rodiny 19. století, volala po radikálním zásahu. Naše doporučení bylo přiblížit obytný prostor více do středu bytu a pokud možno ho co nejvíce zvětšit. Díky vysokým stropům, které ještě nesou původní štukovou výzdobu, tak vznikl velkorysý světlý interiér. Ložnici a dětský pokoj jsme umístili do krajních místností, do klidové zóny.

Při navrhování barevného a materiálového řešení přišli klienti se zajímavým zadáním, které znělo: „neutrální základ s překvapivým barevným akcentem“. Ihned jsme poznali, že jsme na stejné vlně a vznikl tak prostor, který překvapí nejenom barevností. Svou roli zde hraje i geometrický vzor na čelní obývací stěně, který je dle zadání neutrální a pouze v prostoru za kuchyňskou linkou si dovoluje malou barevnou revoluci. Vzor jako takový opticky zpříjemňuje pobyt v otevřeném prostoru. Obdobná geometrie se opakuje jak ve svítidle nad jídelním stolem, tak v ložnici.
Za zmínku stojí také okénko mezi chodbou a kuchyní, na kterém je aplikován historizující vzor původního leptaného skla, objevující se na oknech společného domovního schodiště. Ložnici jsme ponechali v čistě bílých tónech, vyniká zde pouze parketová podlaha s opětovným barevným akcentem v podobě obrazů.

Autorská zpráva
Foto: Václav Kahoun     


Autoři: Mooza architecture – Ing. arch. Klára Císařovská, Ing. arch. Petra Kocourková
Užitná plocha: 154 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz