Byt Na Kociánce

Byt Na Kociánce

Na Kociánce, Brno

(6. 10. 2017) No-A Architekti

   
 
 
 
 

Byt Na Kociánce

Začátkem roku 2015 jsme navrhovali interiér mezonetového bytu Na Kociánce v Brně. Asi po roce jsme se byli podívat na výsledek. Realizace jsme se neúčastnili, ale dělal na ní náš pravidelný spolupracovník Víťa Dvořák (W - interier).  Hlavní části byly hotové, z návrhu zatím nebyla realizována sestava TV skříní. Zbytek byl mírně pozměněn, ale funguje výborně.

Jednoduchá barevnost staví na kombinaci bílé a dubové dýhy. Motivem bytu je v první řadě ohromující výhled celou podélnou stěnou obývacího pokoje s jídelnou a pak také ložnice. Majitelé tento základní prostor oživili židlemi a doplňky. Dobře funguje i protilinka „levitující“ před oknem. Oproti našemu záměru – zachovat kontinuitu protilinky a jídelního stolu nakonec sešlo. Nicméně i stávající řešení s volným stolem funguje dobře. Stůl má víc v prostoru.
Ložnice je zatím bez tapety. Povedeným kouskem je toaletní stolek. Původně mělo volně viset zrcadlo a pod ním stolek. Nakonec se zrcadlo spojilo se stolkem a Víťa jej doplnil svítícím rámem.
Vstupní prostory fungují podle očekávání. Zrcadlová dvířka prostor zvětšují. Knopky, botníček a police poskytují dostatek prostoru pro odložení věcí, ale nepobízejí k přílišnému zaneřádění prostoru. Jedny z dveří schovávají vstup do skladu pod schodištěm.
Výsledek stojí za to.

Autorská zpráva
Foto: Monika Píšková


Autor projektu: No-A Architekti - Ľuba Jindrová, Vlado Hrivňák
Dodavatel vestavěného nábytku: W-Interiér - Vít Dvořák

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

6. 8. 2020 16:56:21

Re: Nový koncertní sál v Ostravě

Byť to bude vypadat trochu přízemně, ale nemohu najít investiční náklady. Mělo by to být 2 mld. Kč. Jistě díky dobrému rattingu, jak nám sděluje primátor, si město může dovolit dost vysoké půjčky, zejména když uvážíme, že mezi investice s účastní rozpočtu města patří i parkovací plochy P+R, nový kampus-dílčí sportovně vzdělávací areál Ostravské Univerzity na Černé louce, stavba Černé kostky (technická knihovna) naproti Domu kultury v podzemními parkovišti a postupná modernizace tramvajových tratí v celém obvodu města s dodávkou nových švýcarských tramvajových souprav (jsou skvělé). Zatím jsem nečetl souhrnný investiční plán na příští roky s tím, jak se budou tyto úvěry splácet, a jak jsou plánovány příjmy města. Jak se s tímto neúplným výčtem (chybí několik miliardových akcí pro sport a další společenské účely, např. v Krásném Poli nebo v bývalém areálu Ostravské rafinérie u Fifejd) velkých akcí porovná pokus prosadit tragické prodloužení tramvajové trati od Slovanu kolem Duhy až ke Globusu a s tratí kolidující projektově rozpracovaný Severní spoj od D1 do Poruby. To nemá veřejnost tušení. A má ho Magistrát, tedy ambiciózní primátor? Není už postaveno nebo nachystáno dost památníků, které nám budou jeho "Macurovskou éru "vlády nad městem navždy připomínat? Musí to vše snad i dobré, co napáchal, zhatit jednou zbytečnou investicí i proti potřebám města a proti zásadnímu nesouhlasu dotčených městských obvodů v Porubě? I za cenu obrovského zadlužení města na roky dopředu? Doufám, že ho okolnosti včas zastaví, aby přestal vyhazovat peníze města na předem ztracenou a jasně hloupou akci, jako je tato tramvajová trať ke Globusu skrz plně urbanizované a přírodně skvěle stabilizované prostředí 3 městských obvodů! Jediným motivem k rozjetí této monstrakce v roce 2017 byl dnes již propadlý příslib 1,5 mld. Kč z evropských fondů. Dnes to hodlá primátor financovat jinak, ale možná sám neví, jak. Osobně si myslím, že ten záměr bude nakonec zrušen. Investovaných 30 až 40 milionů Kč do přípravy stavby město hravě odepíše. To jsou přece drobné proti již výše uvedeným stavbám.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz