Byt Na Kociánce

Byt Na Kociánce

Na Kociánce, Brno

(6. 10. 2017) No-A Architekti

   
 
 
 
 

Byt Na Kociánce

Začátkem roku 2015 jsme navrhovali interiér mezonetového bytu Na Kociánce v Brně. Asi po roce jsme se byli podívat na výsledek. Realizace jsme se neúčastnili, ale dělal na ní náš pravidelný spolupracovník Víťa Dvořák (W - interier).  Hlavní části byly hotové, z návrhu zatím nebyla realizována sestava TV skříní. Zbytek byl mírně pozměněn, ale funguje výborně.

Jednoduchá barevnost staví na kombinaci bílé a dubové dýhy. Motivem bytu je v první řadě ohromující výhled celou podélnou stěnou obývacího pokoje s jídelnou a pak také ložnice. Majitelé tento základní prostor oživili židlemi a doplňky. Dobře funguje i protilinka „levitující“ před oknem. Oproti našemu záměru – zachovat kontinuitu protilinky a jídelního stolu nakonec sešlo. Nicméně i stávající řešení s volným stolem funguje dobře. Stůl má víc v prostoru.
Ložnice je zatím bez tapety. Povedeným kouskem je toaletní stolek. Původně mělo volně viset zrcadlo a pod ním stolek. Nakonec se zrcadlo spojilo se stolkem a Víťa jej doplnil svítícím rámem.
Vstupní prostory fungují podle očekávání. Zrcadlová dvířka prostor zvětšují. Knopky, botníček a police poskytují dostatek prostoru pro odložení věcí, ale nepobízejí k přílišnému zaneřádění prostoru. Jedny z dveří schovávají vstup do skladu pod schodištěm.
Výsledek stojí za to.

Autorská zpráva
Foto: Monika Píšková


Autor projektu: No-A Architekti - Ľuba Jindrová, Vlado Hrivňák
Dodavatel vestavěného nábytku: W-Interiér - Vít Dvořák

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz