Byt na nábřeží

Byt na nábřeží

(22. 12. 2016) Ateliér No Architects - Jakub Filip Novák, Daniela Nováková Baráčková

   
 
 
 
 

Byt na nábřeží

Rozsáhlý byt ve velkorysém domě z počátku minulého století potřeboval po technicky pojaté rekonstrukci zabydlet pro pohodlný rodinný život a přitom nezapřít svou velkolepost.
Interiér na míru jeho obyvatelům respektuje danosti dobové řemeslné podstaty společných částí domu i bytu samotného, a sice střízlivě dekorovaných obložek a dveří s kazetovými výplněmi. Od jejich estetiky se odvíjí vše ostatní překladem do současného jazyka. Hlavní obytné místnosti dominuje masivní stůl o úctyhodných rozměrech 1,5 x 2,3 m. Respekt k poctivému dílu podtrhují originální židle z dílny Františka Bílka s koženým polstrováním a ocelovou pružinou. Celou rodinou často užívaná kuchyňská linka odbourává řadu drobných klišé o kuchyních.

Autorská zpráva
Foto: Tomáš Brabec


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

22. 12. 2016 15:07:45. Re: Byt na nábřeží. hedvika slavíková

 
 
 
 

22. 12. 2016 15:07:45. Re: Byt na nábřeží. hedvika slavíková

  Pohled z okna v kuchyni není pravý, že ?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz