Byt na Smíchově

Byt na Smíchově

Praha - Smíchov

(31. 1. 2018) Pavlíček Hulín architekti

   
 
 
 
 

Byt na Smíchově

Byt v činžovním domě z roku 1893 vznikl spojením dvou menších, původně dělnických bytů v druhé polovině minulého století. Ze stejné doby byl i sprchový kout a umyvadlo v kuchyni. WC bylo na chodbě. Sousední domovnický byt s jednou místností o ploše 16 m2 nebyl pronajatý s možností budoucího připojení.
V našem návrhu jsme se snažili obrátit nevýhody bytu ve výhody. Poloha v prvním nadzemním podlaží si přímo říkala o francouzské okno, které propojí obytnou kuchyň a zahradu ve dvoře. Díky možnosti vést odpadní potrubí ve sklepě nebylo složité vybudovat novou koupelnu a WC. Vlhkost v bytě reguluje topení v kamnech, která bylo možné připojit do původního komínového průduchu. Kuchyně je řešena jako obytná se skromným místem pro natažení nohou u kamen, což ušetřilo prostor pro dvě samostatné ložnice. Díky tomu je možné byt využívat flexibilně v průběhu času (vlastní bydlení, spolubydlení, podnájem). Původní řešení bytu z roku 2010 předjímalo možnost připojení sousední garsonky, ke kterému došlo v roce 2016. Vznikl tak velkorysý obytný prostor tvaru L a nový prostor předsíně.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2011

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz