Byt pro mladou rodinu

Byt pro mladou rodinu

Praha

(15. 3. 2019) OK Plan Architects

   
 
 
 
 

Byt pro mladou rodinu

Byt se nachází v revitalizovaném skeletovém domě ze sedmdesátých let minulého století. Původně byl řešen jako 3+1, ale toto rozložení neodpovídalo současným potřebám. Díky sloupovému skeletu mohly být všechny vnitřní konstrukce vybourány a půdorys přizpůsoben. Cílem úprav bylo interiér propojit, zejména funkčně, popřípadě alespoň opticky. Ze všech míst se uživateli nabízejí dlouhé pohledové osy, které nejsou pro standardní typovou výstavbu obvyklé. Díky tomu vypadá interiér prostornější.
Jediným uzavřeným pokojem je ten dětský, zbytek je volnou obytnou zónou. Příčky nahradily plné skříně a poloprůhledná knihovna, která se stala dominantou interiéru. Svým černým rámem kontrastuje s minimalistickým pozadím stěn a vestavěných skříní. Spojovacím elementem je dřevěná dubová podlaha, která probíhá skrz všechny obytné místnosti.

Autorská zpráva
Foto: Jaroslav Hejzlar


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz