Byt s modrou kuchyní

Byt s modrou kuchyní

(24. 8. 2023) ti architekti

   
 
 
 
 

Byt s modrou kuchyní

Rekonstruovaný byt se nachází v pražských Nuslích, nedaleko parku Jezerka. Byt o výměře 77 m2,  jehož stávající dispozice 2+1 již nebyla vyhovující, se majitelka rozhodla předělat tak, aby vznikla kuchyně propojená s obývací částí a hlavně samostatná ložnice.


Nově vzniklé 3+kk se nebojí barev ani nevšedních nápadů. Dominantou a ústředním motivem celého bytu je tmavě modrá barva na kuchyňské lince. Výrazná barva je doplněna jemnou pudrově růžovou, která výrazné modré nekonkuruje; naopak ji jemně podtrhuje a doplňuje. Je použita například na „kredenci“/knihovně, která prochází prosklenou stěnou oddělující kuchyni od ložnice. Díky prosklení se nám mimo jiné podařilo byt prosvětlit a dostat tak světlo i do kuchyňské části, která by jinak zůstala tmavá.

Barevnou paletu pak doplňují neutrální tóny bílé, dřevěné parkety, ale i odvážná „strakatá“ dlažba v hale, kde se nachází i původní dřevěné obložkové dveře.

Rádi zachováváme (pokud to jde) i některé z původních prvků starých bytů. Zde jsou to právě dveře, které jsme repasovali a které pak tvoří skvělý kontrast s novou odvážnou dlažbou. Přesně takové kontrasty, jako je kombinace starého a nového, máme rádi.

Autorská zpráva
Foto: Zuzana Veselá 

Autor: Martina Loskotová / ti architekti
Realizace: 2020/2021

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2021

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz