Byt s výhledem na Vyšehrad

Byt s výhledem na Vyšehrad

Strakonická ulice, Praha 5 - Smíchov

(17. 6. 2019) Artikul architekti

   
 
 
 
 

Byt s výhledem na Vyšehrad

Rekonstrukce bytu probíhala v činžovním domě u rušné ulice, ale také s výhledem na Vltavu a protější břehy s dominantou Vyšehradu. Zadáním majitelů bylo vytvořit čistý otevřený prostor s minimem nábytku, ale přitom najít dostatek úložných prostor. A také co nejlépe udržet původní atmosféru bytu. Dosáhli jsme toho zachováním původních oken a dveří, zůstaly také parkety na podlaze.
Původní dispozice byla poněkud nesmyslná, pravděpodobně vznikla rozdělením velkého bytu na dva menší. Uprostřed byla malá kuchyň bez okna, jídelna se nacházela v chodbě. Navrhli jsme několik možností nového dispozičního řešení, nakonec zvítězila varianta 3 + kk. V největší obytné místnosti je kuchyň s jídelnou. Všechny zbytkové prostory jsme využili pro úložné plochy, multifunkční stěna prochází celým bytem od vchodu až po kuchyň. Její zalomení do oblouku vychází ze zalomení stěn v obýváku a v chodbě. Z nevýhody jsme tak vytvořili designový prvek – zpříjemnili jsme dlouhou chodbu bez oken, vertikální rastr stěny je z probarvené mdf desky bez laku, upravená byla pouze voskovým olejem. Stěna se tak stala hlavním prvkem celého prostoru. V obytné místnosti nabízí úložné prostory, vinotéku, bar, pracovnu, je v ní také schovaný vchod do ložnice.
Autorská zpráva

Autoři: Artikul architekti – J. Vlček, S. Krčilová

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz