Byt v Dejvicích

Byt v Dejvicích

Praha-Dejvice

(14. 9. 2018) NEW HOW architekti

   
 
 
 
 

Byt v Dejvicích

Interiér bytu v novém bytovém domě v Dejvicích, byl již druhou prací pro stejného klienta. Přestože již probíhala výstavba domu, podařilo se u developera prosadit změny v dispozici. Původní, ne úplně šťastný půdorys bytu s výrazně podlouhlou proporcí jsme povýšili na přednost. Vznikl tak elegantní prostor, podélně dělený nábytkovou stěnou na poloviny. Vznikla tak společenská část s obývacím pokojem, jídelnou a kuchyní, a část soukromá s ložnicemi. Podél celé východní a jižní fasády bytu běží terasa.
Návrh barevnosti interiéru je postaven na kontrastu tmavé podlahy a centrální stěny v krémově bílé ve vysokém lesku. Netradiční řešení jsme použili u knihovny, pro maximální pocit odlehčení jsou její záda ze skleněného čirého obkladu kladeného přes textilní tapety. Z této plochy jsou pak vykonzolovány skleněné police. Celkový dojem lehkosti umocňuje horní nasvícení, procházející mezi knihami skrze skleněné police. Jednoduchý barevný koncept doplňují barevné akcenty nábytkových solitérů.

Autorská zpráva
Foto: Ludmila Fóblová

 

Autoři: David Zámečník
Užitná plocha: 127 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2007

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz