Byt v Dejvicích

Byt v Dejvicích

Praha - Dejvice

(17. 6. 2020) Ateliér Konceptual

   
 
 
 
 

Byt v Dejvicích

Velkoryse pojatá rekonstrukce a návrh interiéru bytu v pražských Dejvicích. Citlivá repase původních zachovaných prvků a přiznané vložení nových truhlářských elementů v designu dubového dřeva a bílého laku vytváří kontrast mezi starým a novým. Jednoduché minimalistické osvětlení nechává působit celek. Hlavními motivy návrhu jsou světlo, jednoduchost a prostor.
Byt se nachází v pátém patře obytného domu ze 40. let 20. století. Orientovaný je na jihozápad. Původní dispozice byla pro toto období klasická: tři samostatné pokoje orientované do ulice, z nichž dva byly průchozí, koupelna a na konci dlouhé chodby kuchyně.
Rekonstrukce si kladla za cíl propojit více funkčních zón, velkoryse otevřít obytný prostor a nabídnout pohodlí a praktičnost. Dva průchozí pokoje jsou spojeny v jeden prosluněný prostor s balkonovým oknem. Ložnice se samostatnou koupelnou je naopak orientována do klidného vnitrobloku. Tento zásah do dispozice poskytl klidové části bytu dostatek soukromí. Z chodby se stala prostorná šatna s praktickými úložnými prostory. Oblečení, sportovní vybavení i pračka a sušička jsou skryty ve vestavných skříních. Prostor zůstává čistý, bílý, s výraznými geometrickými detaily dubových úchytek.
Dubové dřevo, materiál, z něhož byly vyrobeny původní parkety, se stal sjednocujícím prvkem interiéru. K podlaze byla zvolena jemná barevnost v odstínech bílé a krémově šedé. Pohovka v sytě modré barvě působí jako barevný akcent v daném prostoru. Výrazný kuchyňský ostrůvek s velkoformátovou dlažbou se opticky propojuje s obývacím prostorem konferenčními stolky, které byly vyrobeny podle našeho návrhu. V návaznosti na dobu vzniku domu jsme také vybrali židle Thonet S 64 N a Thonet S 32 N od Marcela Breuera. Tyto židle v kontrastním ořechovém dekoru se staly dominantním prvkem interiéru. Majitelé jsou sběratelé a obdivovatelé tohoto období. Na židle navazuje výběr křesel, která jsou ikonami současného designu a spolu s osvětlením od společnosti Flos propojují interiér chromovými prvky, jež podtrhly nádech období Bauhausu.
Autorská zpráva
Foto: Josef Neumann


 
Autorský tým: Ing. arch. Barbora Mluvková, Ing. arch. Petra Holasová, Ing. arch. Lucie Opluštilová, Ing. arch. Ivana Dušičková, Ing. Karel Stejskal
Dodavatelé: koupelny – Perfecto, textilie – Styltex, svítidla – Setec, truhlářské práce – Truhlářství Kněžínek s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz