Byt v Karlových Varech

Byt v Karlových Varech

(30. 10. 2023) Plus One Architects

   
 
 
 
 

Byt v Karlových Varech

Byt se nachází v Karlových Varech v blízkosti kolonády, s výhledem do svahu plného zeleně, a též v historické zástavbě s několika zachovalými prvky z doby, kdy byty byly velkorysé a půvabné.

Hlavní bylo odstranit nánosy roztodivných konstrukcí, obkladů, podhledů a dispozičních změn, očistit průchody a znovu jim dát původní rozměry. Díky maximální důvěře a vzájemném respektu s investorem jsme si mohli dovolit ve velké míře probourat otvory, zrušit dveře a naopak přidat skleněné světlíky. Zrušili jsme průchozí pokoje a navrhli současnější dispozici se dvěma samostatnými ložnicemi a propojeným obytným jádrem.

V obytných místnostech jsme se soustředili na prosvětlení dispozice a otevřenost prostoru. Kuchyňskou linku jsme vsadili do nově vzniklé niky mezi kuchyní a obývacím pokojem; obě místnosti nyní propojuje výdejní okénko, které bylo v takto velkorysých bytech často k vidění. V ložnicích jsme zachovali původní dřevěné podlahy a pouze je repasovali. Koupelně dominuje velkorysý sprchový kout nepravidelného tvaru, umyvadlo a wc.

Minimum materiálů a sjednocující design procházejí skrz celý prostor a podporují klidnou atmosféru bytu. Prostupující linkou je odhalena původní výmalba na stropech i stěnách; toto odkrytí vytváří nosné, výrazné a jemně zabarvené obrazy v každé z místností.

Autorská zpráva, redakčně upraveno

Foto: Radek Úlehla

Studio: Plus One Architects
Autorky: Petra Ciencialová, Kateřina Průchová
Umístění projektu: Svahová 37, Karlovy Vary
Rok projektu: 2022
Rok dokončení: 2023
Užitná plocha: 68 m²
Náklady: 1,2 mil. CZK
Styling bytu: Janský & Dunděra

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2023

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz