Bytové domy Brezový háj

Bytové domy Brezový háj

Nitra, Slovensko

(25. 1. 2022) A.M. architects

   
 
 
 
 

Bytové domy Brezový háj

U sídliště v Nitře byla nedávno dokončena první etapa stavby obytného souboru Brezový háj. Dvojice domů vznikla u parku, v bývalém areálu betonárky. Architekturu kompaktních bloků doplňují výrazné linie průběžných balkonů a bloky penthousů.

 
Sedmipodlažní domy spojuje společná podnož garáží a technického zázemí, která zároveň definuje prostor vyvýšeného zeleného vnitrobloku. Na tento koncept naváže další etapa stavby, jež prostor uzavře z jihozápadní strany.
 
Převládající skladu malých bytů doplňují čtyřpokojové a pětipokojové byty v šestém podlaží a penthousy s terasami v podlaží sedmém. Obytnou lochu rozšiřují balkony o hloubce dva metry, Velká okna bez parapetů v létě stíní konzoly a exteriérové žaluzie. Byty byly vybaveny také klimatizačními jednotkami.
 
Celé řešení bylo soustředěno na to, aby spotřeba energií na vytápění a chlazení nebyla vysoká. Klasický kontaktní zateplovací systém doplňují provětrávané fasády v parteru a u penthousů. Monolitické nosné konstrukce mají v nižších podlažích tloušťku 250 mm, od 4. NP jsou vnitřní stěny zděné. Ocelobetonové stropní desky mají rozpětí 4,1 až 7,9 metru. Výjimkou je roznášecí stropní deska tloušťky 300 mm mezi 6. a 7. NP.

Autorská zpráva

Autoři: Richard Baláži, Boris Schultz, Štefan Vrabec, Ivana Kvietková
Investor: Agát JB s.r.o.
Zastavěná plocha: 525,1 m2
Podlažní plocha: 3391,8 m2
Obestavěný objem: 10327 m3
V první etapě vzniklo 41 bytů

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

 
 
 
 
48.3061414
18.0763760
Bytové domy Brezový háj

Bytové domy Brezový háj
Nitra, Slovensko

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz