Bytové domy Kamence

Bytové domy Kamence

Kysucké Nové Město

(8. 9. 2021) SLLA

   
 
 
 
 

Bytové domy Kamence

Tři domy jsou první etapou obytné zóny na rozhraní centra města, sídliště, rodinných domů biokoridoru řeky Kysuca. Předpokládá se postupná realizace dalších etap jako samostatných projektů, organizovaných do pásů vymezených ulicemi. Součástí každého pásu budou zelené koridory, propojující nábřeží s městem. Nová zástavba se tak nestane bariérou, ale spojujícím elementem.


V nové čtvrti by mělo být 26 bytových domů, její součástí budou polyfunkční objekty s obchodními plochami, veřejné prostory, mateřská škola, relaxační centrum a sportoviště. Projekt zahrnuje několik typů domů různých výškových úrovní a dispozic. Budou u nich soukromé předzahrádky, zahrady a terasy určené obyvatelům domů, komunitní prostory s hřišti, místy pro piknik a také veřejné prostory. Nová čtvrť by se tak měla stát místem které bude přátelské pro své obyvatele i obyvatele města Kysuce.

Autorská zpráva
Budova byla nominována v letošní soutěži CE ZA AR, kterou vyhlásila již po dvacáté Slovenská komora architektov. Na základě osobní prohlídky porota vybrala 21 staveb v šesti kategoriích. U tohoto projektu porota ocenila, že první etapa výstavby vytváří dobré předpoklady pro koncepční řešení místa. Porotu také zaujalo řešení veřejných, poloveřejných a soukromých prostor. Kvalitu projektu však snižují dispozice bytových domů a bytů s dlouhými chodbami a úzkými pokoji.

Investor: Istrofinal a.s.
Autoři: Michal Sulo, Miriam Lišková; spolupráce Jana Nagyová, Boris Rusiňák, Viktória Sabadošová
Spolupráce zeleň: Ján Augustín, Iveta Augustínová - Ateliér Divo
Sochařské řešení: Pavlína Sceránková, Dušan Zahoranský, Rom Kostrica
Výtvarná díla: Ivica Markovičová, Marek Ormandík, Oto Hudec, Mišo Ormos, Veronika Cvinčeková
Zastavěná plocha: 1040 m2
Podlažní plocha: 7346 m2
Obestavěný prostor: 22 037 m3
Počet bytů: 67

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
49.3006944
18.7842828
Bytové domy Kamence

Bytové domy Kamence
Kysucké Nové Město

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz