Bytový dům Hvězdová

Bytový dům Hvězdová

(29. 9. 2020) Nabízí nový koncept bydlení, tzv. Turn key řešení, kdy majitel kupuje s bytem také interiér přímo na míru

   
 
 
 
 

Bytový dům Hvězdová

V brněnských Zábrdovicích vzniká nový rezidenční projekt za více než čtvrt miliardy. Nabídne 360° penthouse i nový koncept koupi bytu s interiéry přímo na míru.  

Developerská a investiční společnost Domoplan zahájila v brněnských Zábrdovicích výstavbu rezidenčního projektu Hvězdová. Nabídne v ní 54 bytů, včetně penthousu s 360° výhledem na celé Brno v nejvyšším patře budovy. Společnost přináší do České republiky zcela nový koncept bydlení, tzv. Turn key řešení, kdy majitel kupuje s bytem také interiér přímo na míru. Celková investice přesáhne částku čtvrt miliardy korun. Dokončení projektu je naplánované do konce roku 2021.

Bytový dům Hvězdová se nachází v samotném centru města, nedaleko radnice Brna sever a uzavírá nedokončený městský blok činžovních domů z předválečného období. Zároveň tvoří vstupní bránu do parku Hvězdička a dále do nově vznikajícího obytného souboru „vnitroblok Francouzská“. V kontextu Brna jde o lokalitu s neopakovatelným charakterem,” přibližuje tvůrce návrhu, architekt Roman Gale.

Hvězdová je navržená na půdorysu písmene L a přiléhá oběma svými vnějšími fasádami k zeleni městských parků. Ustoupené šesté a sedmé podlaží tvoří střešní krajinu obytných teras s jedinečnými výhledy na panorama Brna. Rezidence nabídne různorodé dispozice bytů – od menších 1+kk v nižších patrech budovy, přes rozlehlé apartmány ve vyšších patrech, až po penthouse se střešní terasou a výhledem na celé Brno o výměře 150 m2.

Vedle neotřele řešené fasády, která je na dotek hrubá, jakoby vytesaná ze sopečného tufu, přináší Domoplan do České republiky zcela nový koncept bydlení - tzv. „Turn Key“ řešení, které nabízí kupujícím pořízení bytu včetně interiérového balíčku vytvořeného přímo na míru. Jejich návrhy svěřila společnost do rukou londýnského studia Identity Design, v jehož čele stojí česko-slovenské duo Dagmar Zvoníčková a Ivana Linderová. „Balíčky znamenají pro majitele možnost ušetřit si čas, získat kompletní interiérové vybavení a dosáhnout výhodnější ceny, než kdyby si kupovali jednotlivé prvky přímo od dodavatelů. Toto, na české poměry velmi netradiční řešení dává klientům do rukou jedinečnou možnost - buď si byt zařídit podle sebe, anebo jednoduše odevzdat vybavení interiéru do rukou zkušených designé,” přibližují koncept majitelky studia Identity Design.

Domoplan, který dlouhodobě spolupracuje s českými architekty a designéry, nabídne do bytů např. světla od Lucie Koldové a firmy Brokis, terasy navržené od Ateliéru Krejčiříkovi, nebo interiérové prvky od Lino Design.

Svou účelností a funkčností odkazuje Hvězdová na brněnskou meziválečnou stavební tradici. Díky otevřeným dispozicím a velkorysému prosklení, nabízejí byty nadstandardní množství denního osvětlení v průběhu celého roku a za každého počasí.

tisková zpráva


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz