Bytový dům Hvězdová

Bytový dům Hvězdová

(29. 9. 2020) Nabízí nový koncept bydlení, tzv. Turn key řešení, kdy majitel kupuje s bytem také interiér přímo na míru

   
 
 
 
 

Bytový dům Hvězdová

V brněnských Zábrdovicích vzniká nový rezidenční projekt za více než čtvrt miliardy. Nabídne 360° penthouse i nový koncept koupi bytu s interiéry přímo na míru.  

Developerská a investiční společnost Domoplan zahájila v brněnských Zábrdovicích výstavbu rezidenčního projektu Hvězdová. Nabídne v ní 54 bytů, včetně penthousu s 360° výhledem na celé Brno v nejvyšším patře budovy. Společnost přináší do České republiky zcela nový koncept bydlení, tzv. Turn key řešení, kdy majitel kupuje s bytem také interiér přímo na míru. Celková investice přesáhne částku čtvrt miliardy korun. Dokončení projektu je naplánované do konce roku 2021.

Bytový dům Hvězdová se nachází v samotném centru města, nedaleko radnice Brna sever a uzavírá nedokončený městský blok činžovních domů z předválečného období. Zároveň tvoří vstupní bránu do parku Hvězdička a dále do nově vznikajícího obytného souboru „vnitroblok Francouzská“. V kontextu Brna jde o lokalitu s neopakovatelným charakterem,” přibližuje tvůrce návrhu, architekt Roman Gale.

Hvězdová je navržená na půdorysu písmene L a přiléhá oběma svými vnějšími fasádami k zeleni městských parků. Ustoupené šesté a sedmé podlaží tvoří střešní krajinu obytných teras s jedinečnými výhledy na panorama Brna. Rezidence nabídne různorodé dispozice bytů – od menších 1+kk v nižších patrech budovy, přes rozlehlé apartmány ve vyšších patrech, až po penthouse se střešní terasou a výhledem na celé Brno o výměře 150 m2.

Vedle neotřele řešené fasády, která je na dotek hrubá, jakoby vytesaná ze sopečného tufu, přináší Domoplan do České republiky zcela nový koncept bydlení - tzv. „Turn Key“ řešení, které nabízí kupujícím pořízení bytu včetně interiérového balíčku vytvořeného přímo na míru. Jejich návrhy svěřila společnost do rukou londýnského studia Identity Design, v jehož čele stojí česko-slovenské duo Dagmar Zvoníčková a Ivana Linderová. „Balíčky znamenají pro majitele možnost ušetřit si čas, získat kompletní interiérové vybavení a dosáhnout výhodnější ceny, než kdyby si kupovali jednotlivé prvky přímo od dodavatelů. Toto, na české poměry velmi netradiční řešení dává klientům do rukou jedinečnou možnost - buď si byt zařídit podle sebe, anebo jednoduše odevzdat vybavení interiéru do rukou zkušených designé,” přibližují koncept majitelky studia Identity Design.

Domoplan, který dlouhodobě spolupracuje s českými architekty a designéry, nabídne do bytů např. světla od Lucie Koldové a firmy Brokis, terasy navržené od Ateliéru Krejčiříkovi, nebo interiérové prvky od Lino Design.

Svou účelností a funkčností odkazuje Hvězdová na brněnskou meziválečnou stavební tradici. Díky otevřeným dispozicím a velkorysému prosklení, nabízejí byty nadstandardní množství denního osvětlení v průběhu celého roku a za každého počasí.

tisková zpráva


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz