Bytový dům Janáčkova

Bytový dům Janáčkova

Janáčkova ulice, Ostrava

(14. 1. 2022) Kohl Architekti

   
 
 
 
 

Bytový dům Janáčkova

Architektonickým záměrem bylo vytvořit nájemní dům, navazující na urbanistickou strukturu okolní zástavby. Jeho hmotu jsme zjemnili vytvořením tří samostatných objemů. Dva menší jsou koncové, nárožní převýšená hmota má čitelné horizontály stropních desek, které dům opticky snižují. Hmota hranolu nároží s pěti bytovými patry je usazena na parteru, který je ze severní a západní strany pod hlavní objem mírně zasunut dovnitř půdorysu.

 
Objem navazující na sousední objekt má tři bytová podlaží v lící uliční fronty, čtvrté je od průčelí uskočené. Obdobně byla řešena část domu ve směru na ulici Masnou.

Autorská zpráva  

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

 
 
 
 
49.8365894
18.2827622
Bytový dům Janáčkova

Bytový dům Janáčkova
Janáčkova ulice
Ostrava

Komentáře ke článku

 
 
 
 

16. 1. 2022 12:56:36. Re: Bytový dům Janáčkova. Jitka

 
 
 
 

16. 1. 2022 12:56:36. Re: Bytový dům Janáčkova. Jitka

  Je v tom uskočeném parteru na nároží prostor pro nějakou prodejnu nebo bistro? Nebo cokoliv jiného, čím by se ten dům zasloužil o oživení ulice?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz