Bytový dům Janáčkova

Bytový dům Janáčkova

Janáčkova ulice, Ostrava

(14. 1. 2022) Kohl Architekti

   
 
 
 
 

Bytový dům Janáčkova

Architektonickým záměrem bylo vytvořit nájemní dům, navazující na urbanistickou strukturu okolní zástavby. Jeho hmotu jsme zjemnili vytvořením tří samostatných objemů. Dva menší jsou koncové, nárožní převýšená hmota má čitelné horizontály stropních desek, které dům opticky snižují. Hmota hranolu nároží s pěti bytovými patry je usazena na parteru, který je ze severní a západní strany pod hlavní objem mírně zasunut dovnitř půdorysu.

 
Objem navazující na sousední objekt má tři bytová podlaží v lící uliční fronty, čtvrté je od průčelí uskočené. Obdobně byla řešena část domu ve směru na ulici Masnou.

Autorská zpráva  

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

 
 
 
 
49.8365894
18.2827622
Bytový dům Janáčkova

Bytový dům Janáčkova
Janáčkova ulice
Ostrava

Komentáře ke článku

 
 
 
 

16. 1. 2022 12:56:36. Re: Bytový dům Janáčkova. Jitka

 
 
 
 

16. 1. 2022 12:56:36. Re: Bytový dům Janáčkova. Jitka

  Je v tom uskočeném parteru na nároží prostor pro nějakou prodejnu nebo bistro? Nebo cokoliv jiného, čím by se ten dům zasloužil o oživení ulice?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz