Bytový dům Letňany

Bytový dům Letňany

ulice Pavla Beneše 4, Praha - Letňany

(25. 2. 2020) Ateliér KAAMA

   
 
 
 
 

Bytový dům Letňany

Koncept domu navazuje svou horizontální kompozicí na lineární urbanistickou strukturu panelových domů a megastrukturu bytového souboru Nové Letňany.  Dům je rozdělen do dvou částí, lišící se od sebe hmotovým a architektonickým pojetím. Důvodem rozdělení bylo přiblížit hmotu objektu B zástavbě rodinných domů a plánované výstavbě viladomů při jižní hranici zájmového území. Naopak objekt A svou horizontální hmotou navazuje na panelové domy.
Objekty svou velikostí navazují na okolní zástavbu, ale svým hmotovým pojetím se od ní zásadně odlišují. Tato odlišnost se projevuje především na dynamicky řešené fasádě, kdy jsou na jednoduchý horizontální čtyř podlažní hranolový dřík objektu A přiřazeny v každém podlaží vykonzolované korpusy. V objektu B je naopak fasáda nepravidelně prolamována dovnitř.
Vzhledem k orientaci bytů na západ do ulice Beranových byl objekt A řešen jako dvoutrakt s komunikací na východní fasádě objektu. Výtahové šachty a schodiště spolu s komorami jsou situovány do dvou samostatně stojících tubusů na východní fasádě objektu. Objekt B svou velikostí a počtem bytů tvoří samostatně stojící viladům.
Autorská zpráva

Autoři: ateliér KAAMA – Ing. arch. Karel Mrázek, Ing. arch. Tereza Štumpfová
Projekt stavební části: SPS projekt s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz