Bytový dům Mazanka

Bytový dům Mazanka

Praha 8

(4. 12. 2020) S.H.S architekti

   
 
 
 
 

Bytový dům Mazanka

Dům doplňuje a uzavírá již dříve realizovaný obytný areál. Objekt je navržený pro 44 bytů, má jedno podzemní, čtyři nadzemní a jedno ustupující podlaží. Fasády měly působily dojmem dvou plášťů budovy, jejichž roviny jsou vůči sobě posunuty vždy o konstantní vzdálenost. Prostorový efekt se projevuje proříznutím či vybráním vnější roviny pláště, ve kterém se objevuje sekundární rovina. Pro podpoření tohoto efektu jsou obě roviny řešeny v kontrastních materiálech – kontaktní zateplovací systém se světlou omítkou s tmavými obkladovými deskami s imitací dřev). 


Vznikla tak zajímavá hmotová kompozice, jejíž členění bylo využito pro optimalizaci rozložení různě velkých bytů v jednotlivých podlažích. Grafickým akcentem jsou zábradlí balkonů z červeně tónovaného bezpečnostního skla.

Autorská zpráva
Foto: Lubor Sladký


Autoři: S.H.S architekti – Vladimíra Holubová, Lukáš Holub, Lubor Sladký
Hrubá podlažní plocha: 3650 m2
Investor a hlavní dodavatel: Skanska a.s., divize Skanska Reality

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2011

Komentáře ke článku

 
 
 
 

4. 12. 2020 15:18:42. Re: Bytový dům Mazanka. ing.arch.Miloš Grigorij Parma

 
 
 
 

4. 12. 2020 15:18:42. Re: Bytový dům Mazanka. ing.arch.Miloš Grigorij Parma

  TAKOVEJ HEZKEJ PANELÁČEK :-)

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz