Bytový dům Mazanka

Bytový dům Mazanka

Praha 8

(4. 12. 2020) S.H.S architekti

   
 
 
 
 

Bytový dům Mazanka

Dům doplňuje a uzavírá již dříve realizovaný obytný areál. Objekt je navržený pro 44 bytů, má jedno podzemní, čtyři nadzemní a jedno ustupující podlaží. Fasády měly působily dojmem dvou plášťů budovy, jejichž roviny jsou vůči sobě posunuty vždy o konstantní vzdálenost. Prostorový efekt se projevuje proříznutím či vybráním vnější roviny pláště, ve kterém se objevuje sekundární rovina. Pro podpoření tohoto efektu jsou obě roviny řešeny v kontrastních materiálech – kontaktní zateplovací systém se světlou omítkou s tmavými obkladovými deskami s imitací dřev). 


Vznikla tak zajímavá hmotová kompozice, jejíž členění bylo využito pro optimalizaci rozložení různě velkých bytů v jednotlivých podlažích. Grafickým akcentem jsou zábradlí balkonů z červeně tónovaného bezpečnostního skla.

Autorská zpráva
Foto: Lubor Sladký


Autoři: S.H.S architekti – Vladimíra Holubová, Lukáš Holub, Lubor Sladký
Hrubá podlažní plocha: 3650 m2
Investor a hlavní dodavatel: Skanska a.s., divize Skanska Reality

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2011

Komentáře ke článku

 
 
 
 

4. 12. 2020 15:18:42. Re: Bytový dům Mazanka. ing.arch.Miloš Grigorij Parma

 
 
 
 

4. 12. 2020 15:18:42. Re: Bytový dům Mazanka. ing.arch.Miloš Grigorij Parma

  TAKOVEJ HEZKEJ PANELÁČEK :-)

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz