Bytový dům Nad Malovankou

Bytový dům Nad Malovankou

(20. 2. 2017) Znamení čtyř architekti

   
 
 
 
 

Bytový dům Nad Malovankou

Novostavbu bytového domu tvoří dvě hmoty, které sedí na společném patře podzemních garáží. Každý z obou objemů má vlastní vertikální komunikaci. Celkový počet bytových jednotek je 17, jejich velikost se pohybuje okolo 100 metrů čtverečních.
Uliční část přízemí má podobu krytých prostorů „loubí“ kolem vstupů. Hlavní vstup s bránou je umístěn společně s vjezdem do parkovacího suterénu ve snížené úrovni. Za vstupní bránou se nachází schodiště kryté vykonzolovaným objemem domu. Toto schodiště ústí na přízemní plató, oddělené od uličního prostoru živým plotem. Plató sestává z krytého loubí se vstupy do obou domů, malého vnitřního nádvoří s domovním stromem (dvojdub) a malé brány do soukromých zahrad. V zadní části přízemí 1. NP jsou byty s vlastními předzahrádkami. Na opačném konci, proti hlavní vstupní bráně, se nachází další vstup – bezbariérový, z úrovně ulice. Byty v posledním 5. NP mají výstup na zelenou střešní terasu.

Autorská zpráva

Autoři: Juraj Matula, Richard Sidej, Martin Tycar
Adresa: Nad Závěrkou 2354/2, Praha 6

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz