Bytový dům Opportunity

Bytový dům Opportunity

(1. 3. 2016) S.H.S architekti 

   
 
 
 
 

Bytový dům Opportunity

Bytový dům Opportunity je urbanistickým dokončením již realizovaného souboru čtyř bytových domů v lokalitě Chodovec na Praze 11. Objekt má v šesti nadzemních a jednom polozapuštěném podzemním podlaží 50 bytových a dvě nebytové jednotky. V polozapuštěném podlaží, které tvoří podnož stavby, jsou parkovací stání pro residenty a technické zázemí.
Z podnože ponechané v pohledovém betonu vyrůstá vlastní hmota bytového domu půdorysného tvaru písmene L, jejíž vnější povrch tvoří fasáda z omítkoviny v převážně lomené bílé barvě. V ustupujícím podlaží pak půdorysné L tvoří dvě propojené „améby“ v metalické omítce, které objem doplňují a jsou v kontrastu s pravoúhlostí i materiálovým řešením základní hmoty domu.
Fasáda je v několika místech členěna vertikálními zářezy, provedenými kontrastně v ostře červeném odstínu, narušujícím horizontalitu hmoty a monotónnost obvodového pláště. Vizuálně dominantním prvkem je ale především vstupní strana objektu, kterou akcentuje systém šikmo vybočujících obvodových zdí v sekcích dle osového systému domu. Náklon jednotlivých polí fasády umožňuje dosažení lepšího oslunění a osvětlení bytů. Fasádu doplňují balkony z desek FunderMAX s tmavým stříbřitým nebo bílým povrchem.

Autorská zpráva

Investor: Skanska Reality a.s.
Dodavatel: Skanska a.s., Závod Residenční výstavby

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz