Bytový dům Opportunity

Bytový dům Opportunity

(1. 3. 2016) S.H.S architekti 

   
 
 
 
 

Bytový dům Opportunity

Bytový dům Opportunity je urbanistickým dokončením již realizovaného souboru čtyř bytových domů v lokalitě Chodovec na Praze 11. Objekt má v šesti nadzemních a jednom polozapuštěném podzemním podlaží 50 bytových a dvě nebytové jednotky. V polozapuštěném podlaží, které tvoří podnož stavby, jsou parkovací stání pro residenty a technické zázemí.
Z podnože ponechané v pohledovém betonu vyrůstá vlastní hmota bytového domu půdorysného tvaru písmene L, jejíž vnější povrch tvoří fasáda z omítkoviny v převážně lomené bílé barvě. V ustupujícím podlaží pak půdorysné L tvoří dvě propojené „améby“ v metalické omítce, které objem doplňují a jsou v kontrastu s pravoúhlostí i materiálovým řešením základní hmoty domu.
Fasáda je v několika místech členěna vertikálními zářezy, provedenými kontrastně v ostře červeném odstínu, narušujícím horizontalitu hmoty a monotónnost obvodového pláště. Vizuálně dominantním prvkem je ale především vstupní strana objektu, kterou akcentuje systém šikmo vybočujících obvodových zdí v sekcích dle osového systému domu. Náklon jednotlivých polí fasády umožňuje dosažení lepšího oslunění a osvětlení bytů. Fasádu doplňují balkony z desek FunderMAX s tmavým stříbřitým nebo bílým povrchem.

Autorská zpráva

Investor: Skanska Reality a.s.
Dodavatel: Skanska a.s., Závod Residenční výstavby

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz