Bytový dům v Radyňské ulici

Bytový dům v Radyňské ulici

Radyňká ulice, Plzeň

(3. 6. 2021) PRO-STORY

   
 
 
 
 

Bytový dům v Radyňské ulici

Bytový dům na Slovanech nahradil dvě demolované stavby, které jsou však v nové hmotě stále rozeznatelné. Při návrhu jsme kladli důraz na severní uliční fasádu, kam jsou orientované krytá pavlač a schodiště. Fasáda reflektuje důležité současné architektonické názory. Její přísně pravidelný rytmus tvoří děrované plechy z cortenu, jejichž patina je reakcí na barevné rekonstrukce a nevkusné imitace. Dům se nachází v části města, kde staré domy trpí pod polystyrenovým obkladem a kde se vytrácí detail starých fasád. Jižní vnitrobloková fasáda je kontrastní k uliční fasádě a svým optimismem rozjasňuje pobytovou zahradu.


Autorská zpráva
Foto: Petr Polák


Autor: Jiří Zábran; spoluautor Josef Houška

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
51.1942120
29.7170086
Bytový dům v Radyňské ulici

Bytový dům v Radyňské ulici
Radyňká ulice
Plzeň

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz