Bytový dům Veslařská Brno

Bytový dům Veslařská Brno

(3. 5. 2017) Projekt autorského Atelieru Habina byl oceněn v soutěži Stavba Jihomoravského kraje

   
 
 
 
 

Bytový dům Veslařská Brno

Soutěž Stavba Jihomoravského kraje 2016 zná své vítěze:
V kategorii bytových staveb bodoval Atelier Habina – jeho Bytový dům Veslařská Brno obsadil druhé místo!

Vyhlášení 15. ročníku prestižní soutěže Stavba Jihomoravského kraje 2016 se uskutečnilo ve čtvrtek 27. dubna na Brněnském výstavišti. Nejlepší projekty jihomoravských stavebníků hodnotila jedenáctičlenná odborná porota, která určila pořadí v celkem sedmi kategoriích.

V kategorii „bytové stavby“ zabodoval projekt autorského Atelieru Habina: Bytový dům Veslařská Brno. Stavba se umístila na druhém místě hned za vítězným projektem - rezidenčního areálu Campus v brněnských Bohunicích.

Bytový dům Veslařská Brno je unikátním projektem Atelieru Habina. Domy tohoto studia rostou ze svého prostředí a působí úspornou řečí vybroušených forem a tradičních stavebních materiálů. Patrný je zejména důraz na prostorovou koncepci a na primární soulad s místem, akordem prostředí, daným jednou specifickou terénní konfigurací, jindy skrumáží vlivů na parcele uprostřed města. „Každý nový úkol znovu a znovu potvrzuje, že primárně jde o odpověď místu. Podaří-li se to, podaří-li se místo pochopit, napojit se na jeho genetický kód, vysledovat specifický princip jeho růstu, pak může vzniknout synergie. Analyticky, racionálně, ale i intuitivně vysledovaná spojitost atmosféry, náboje místa s jeho prostorovou realitou a jeho věcnými danostmi nám poskytuje návod. Pak můžeme místo prostorově dále rozvinout a opravdu doplnit, celkově ho zesílit, popisuje přístup atelieru autor projektu Martin Habina. 

Celkový přehled výsledků ve všech kategoriích soutěže Stavba Jihomoravského kraje 2016 naleznete na stránkách organizátora ZDE.
Projekt na stránkách soutěže najdete ZDE.

tisková zpráva
foto: Zdeněk Náplava

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz