Bytový dům Zelená Libuš

Bytový dům Zelená Libuš

Novodvorská/Zbudovská ulice, Praha-Libuš

(15. 9. 2017) MS Architekti

   
 
 
 
 

Bytový dům Zelená Libuš

Novostavba domu se 66 byty o užitné ploše 4375 m2 se bude stavět na pozemcích u křižovatky ulic Novodvorská a Zbudovská v Praze-Libuši. Objekt bude vybaven doplňkovou komerční funkcí včetně připojení na technickou infrastrukturu. Dále je zde plánovaná část nové komunikace V Hrobech s novým dopravním napojením na ulici Novodvorská.
V současné době jsou pozemky nezastavěné s neudržovanými a nekompaktními dřevinami. Ze severní strany sousedí s ulicí Zbudovskou, podél níž je panelová zástavba. Z jihu a východu pozemky sousedí s dalšími nezastavěnými stavebními parcelami.     

Objekt je navržen s jedním podzemním patrem, kde bude umístěno parkování a technické zázemí stavby. Komerční plochu bude možné rozdělit na několik samostatných obchodních jednotek o velikosti 80 -150 m2. Bytovou část domu tvoří šest typických podlaží a ustupující sedmé a osmé nadzemní podlaží. Výškové uspořádání respektuje odstupy od okolních objektů; objekt svojí výškou  nepřesahuje okolní zástavbu.

Architektura stavby má jednoduchou geometrickou formu. Její soklovou část tvoří hmota s komerční funkcí a částečně vystupující hmota podzemních garáží. Tyto dvě hmoty jsou od bytové funkce domu odlišeny tmavými odstíny fasádní omítky, pohledovým betonem, gabionovými stěnami a popínavou zelení. Jejich střešní krajinu tvoří plochy pro extenzivní a intenzivní zeleň. Hlavní plocha fasád bytové části je navržena z omítek ve světlých odstínech. Tmavší odstíny budou použity jako doplňkové za účelem tektonického členění domu. Okna mají velkorysé rozměry a jsou pospojovaná „dřevěnými“ pásy do větších ploch. 

Obyvatelé domu se mohou těšit na bydlení v dobré lokalitě, kombinující sousedství přírody (přírodní památka Modřanská rokle) a snadné dostupnosti do centra Prahy. V blízké budoucnosti bude v této lokalitě vybudována stanice metra trasy D. To zvýší atraktivitu tohoto území a dojezdová doba do samotného centra Prahy se zkrátí na minimum.
Dům se nesnaží na sebe upozorňovat a svou náplní, organizací i vzhledem plní požadavky a přání budoucích obyvatel. Autoři návrhu kladli důraz na maximalizaci ploch obytných místností; navrhované řešení umožňuje propojení bytů, takže bude možné vytvořit domov pro vícečlennou rodinu. Ve vyšších patrech jsou byty s rozlehlými terasami. Všechny byty v prvním nadzemním podlaží mají předzahrádky. Společné prostory v parteru nabízejí rekreační využití v zeleni, vlastní dětské hřiště, myčku kol a v neposlední řadě možnost vlastního pěstování ovoce a zeleniny.

Autorská zpráva

 

Autoři: MS Architekti – Tomáš Filgas, Pavel Hřebecký, Michal Šourek, Alexandr Verner

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz