Bytový dům Zelená Libuš

Bytový dům Zelená Libuš

Novodvorská/Zbudovská ulice, Praha-Libuš

(15. 9. 2017) MS Architekti

   
 
 
 
 

Bytový dům Zelená Libuš

Novostavba domu se 66 byty o užitné ploše 4375 m2 se bude stavět na pozemcích u křižovatky ulic Novodvorská a Zbudovská v Praze-Libuši. Objekt bude vybaven doplňkovou komerční funkcí včetně připojení na technickou infrastrukturu. Dále je zde plánovaná část nové komunikace V Hrobech s novým dopravním napojením na ulici Novodvorská.
V současné době jsou pozemky nezastavěné s neudržovanými a nekompaktními dřevinami. Ze severní strany sousedí s ulicí Zbudovskou, podél níž je panelová zástavba. Z jihu a východu pozemky sousedí s dalšími nezastavěnými stavebními parcelami.     

Objekt je navržen s jedním podzemním patrem, kde bude umístěno parkování a technické zázemí stavby. Komerční plochu bude možné rozdělit na několik samostatných obchodních jednotek o velikosti 80 -150 m2. Bytovou část domu tvoří šest typických podlaží a ustupující sedmé a osmé nadzemní podlaží. Výškové uspořádání respektuje odstupy od okolních objektů; objekt svojí výškou  nepřesahuje okolní zástavbu.

Architektura stavby má jednoduchou geometrickou formu. Její soklovou část tvoří hmota s komerční funkcí a částečně vystupující hmota podzemních garáží. Tyto dvě hmoty jsou od bytové funkce domu odlišeny tmavými odstíny fasádní omítky, pohledovým betonem, gabionovými stěnami a popínavou zelení. Jejich střešní krajinu tvoří plochy pro extenzivní a intenzivní zeleň. Hlavní plocha fasád bytové části je navržena z omítek ve světlých odstínech. Tmavší odstíny budou použity jako doplňkové za účelem tektonického členění domu. Okna mají velkorysé rozměry a jsou pospojovaná „dřevěnými“ pásy do větších ploch. 

Obyvatelé domu se mohou těšit na bydlení v dobré lokalitě, kombinující sousedství přírody (přírodní památka Modřanská rokle) a snadné dostupnosti do centra Prahy. V blízké budoucnosti bude v této lokalitě vybudována stanice metra trasy D. To zvýší atraktivitu tohoto území a dojezdová doba do samotného centra Prahy se zkrátí na minimum.
Dům se nesnaží na sebe upozorňovat a svou náplní, organizací i vzhledem plní požadavky a přání budoucích obyvatel. Autoři návrhu kladli důraz na maximalizaci ploch obytných místností; navrhované řešení umožňuje propojení bytů, takže bude možné vytvořit domov pro vícečlennou rodinu. Ve vyšších patrech jsou byty s rozlehlými terasami. Všechny byty v prvním nadzemním podlaží mají předzahrádky. Společné prostory v parteru nabízejí rekreační využití v zeleni, vlastní dětské hřiště, myčku kol a v neposlední řadě možnost vlastního pěstování ovoce a zeleniny.

Autorská zpráva

 

Autoři: MS Architekti – Tomáš Filgas, Pavel Hřebecký, Michal Šourek, Alexandr Verner

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz