Bytový projekt Slunečný vršek

Bytový projekt Slunečný vršek

(7. 5. 2014) Developerská společnost Orco Property Group vybrala v uplynulých dnech generálního dodavatele stavby další fáze projektu Slunečný vršek v Praze 10 Hostivaři. Areál je lemován ulicemi K Horkám a Doupovská a navazuje na stávající zástavbu. Budovy J, K a L se 151 byty postaví společnost Metrostav a.s., smlouvu o dílo podepsaly zúčastněné strany v úterý 15. dubna.

 
 
 
 

Bytový projekt Slunečný vršek

Developerská společnost Orco Property Group vybrala v uplynulých dnech generálního dodavatele stavby další fáze projektu Slunečný vršek v Praze 10 Hostivaři. Areál je lemován ulicemi K Horkám a Doupovská a navazuje na stávající zástavbu. Budovy J, K a L se 151 byty postaví společnost Metrostav a.s., smlouvu o dílo podepsaly zúčastněné strany v úterý 15. dubna.


Poslední etapa projektu zahrnuje celkem 5 domů, která nabídne více jak 231 bytových jednotek dispozic 1+kk až 4+kk a velikostech od 27-111m2. V první fázi budou realizovány domy J,K,L (celkem 151 bytů) a následně zbývající domy M,N (80 bytů). Část bytů v 1. NP domů K a L bude s vlastními předzahrádkami. V této části projektu budou realizovány i dva nebytové prostory a to v celém vstupním patře domu J mateřská školka s vlastním soukromým pozemkem a v domě L obecný komerční prostor jenž může sloužit např. jako kancelář, vzorkovna, firemní prodejna nebo jakákoli jiná provozovna nepotravinářského charakteru. Realizací těchto dvou prostor tak bude dokončena i celková vybavenost celého projektu Slunečný vršek jehož součástí je supermarket, lékárna, restaurace, kavárna, bazén a fitness, kadeřnictví a další služby. Parkování v projektu je řešeno dvěma způsoby. V ulicích kolmých na hlavní bulvár (Bratislavskou ulici) jsou situována veřejná parkovací stání jenž slouží převážně návštěvníkům této lokality. Vlastní parkování rezidentů je zajištěno pod všemi domy a to buď v jednom či dvou suterénech.

Bytový areál, který se nachází nedaleko vodní nádrže Hostivař, je stavěn v etapách:
I. fáze projektu – domy A,B,E,F – rok 2007.
II. fáze projektu  – domy C,D – rok 2008.
IIIa. fáze projektu – domy G,H,I – rok 2009,
IIIb. fáze projektu – domy J,K,L,M, N

Budovy J,K, L:
Zahájení stavby: 04/2014
Plánovaná kolaudace: 09-10/2015
Plánované zahájení předávání bytů: 12/2015

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz