Bytový soubor Triangle

Bytový soubor Triangle

(15. 12. 2016) Schindler Seko Architekti

   
 
 
 
 

Bytový soubor Triangle

Parcela na dohled Pražského hradu je sevřená dvěma městskými tepnami: Střešovickou a Patočkovou ulicí. Bytový soubor Triangle navazuje na vedlejší vilovou zástavbu; typické půdorysy okolních vilek o velikosti 11 x 22 metrů jsme promítli do prostorového řešení osmi domů. Namísto jedné hmoty jsme z menších osmi půdorysných obdélníků vytvořili logickou strukturu s prostorným vnitřním dvorem, jež je srdcem celého areálu. Kompozice zároveň kopíruje lehce svažitý terén bývalé zahrádkářské kolonie. Domy mají společnou podnož, která ukrývá parking, kaskádovitá ortogonální struktura zároveň reflektuje hmotu a postavení protilehlé Hypšmanovy vily z roku 1927.
Z uličních pohledů působí areál kompaktním dojmem, uvnitř jsme kladli důraz na vzdušnost vnitřního atria i komunikaci mezi domy. Tomu odpovídá i řešení fasád: přední fasády jsou výrazně prosklené, u ostatních jsme pracovali převážně s pásovými okny. Akustika v bytech je vzhledem k blízkosti komunikací řešena osazenými trojskly, vnitřní komfort zajišťují rekuperační jednotky a chlazené stropy. V interiérech je projekt proveden nadstandardně – inteligentní instalace, povrchy a použité materiály. 

Také díky územní regulaci se investor rozhodl ponechat si většinu bytů ve vlastnictví a pronajímat je. Nejde tedy o klasický developerský projekt, ale v kontextu Prahy o ojedinělý koncept dlouhodobé investice, která rozvíjí dané území. V každém domě je umístěno 4 až 8 bytů, v posledních patrech jsou celoprosklené penthousy s velkými terasami. V konfiguraci jednotlivých hmot jsme akcentovali výhled na nedaleký Černínský palác a panorama Pražského hradu.

Autorská zpráva
Foto: Ondřej Polák


 

 

Novostavba bytového souboru Triangle

Místo: U laboratoře, Praha 6 – Střešovice
Autoři: SCHINDLER SEKO ARCHITEKTI / Ing. arch. Jan Schindler, Ing. arch. Ludvík Seko
Spoluautoři: Ing. arch. Luděk Obal, Ing. arch. Martina Bílková, Arq. Ines Jorge, Arq. Alejandro Flores, Ing. arch. Vladimir Vašut, Ing. arch. Robert Damec, Ing. arch. Petr Synovec
Spolupráce: Němec & Polák, Terra Florida, KBK fire, Atelier VIA, Interprojekt odpady, TP3, Jeku, RH Elektroprojekt
Investor: BPD development a.s.
Investiční náklady: 320 mil. Kč
Zastavěná plocha: 8 400 m2
Obestavěný prostor: 46 635 m3
Hlavní dodavatel: Hinton, a.s.
Další dodavatelé: Sto, LIPEA, AGC, Zumthobel, Sollus, GreenWood, FERI, AZW, KONE, ICOPAL
Konstrukce a technologie: kombinace železobetonového stěnového a skeletového systému, železobetonové stropy, zděné příčky, hliníková okna s izolačními trojskly, podlahové vytápění, chlazené stropy, nucené větrání s rekuperací, inteligentní elektroinstalace 

www.schindlerseko.cz

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz