Bytový soubor Triangle

Bytový soubor Triangle

(15. 12. 2016) Schindler Seko Architekti

   
 
 
 
 

Bytový soubor Triangle

Parcela na dohled Pražského hradu je sevřená dvěma městskými tepnami: Střešovickou a Patočkovou ulicí. Bytový soubor Triangle navazuje na vedlejší vilovou zástavbu; typické půdorysy okolních vilek o velikosti 11 x 22 metrů jsme promítli do prostorového řešení osmi domů. Namísto jedné hmoty jsme z menších osmi půdorysných obdélníků vytvořili logickou strukturu s prostorným vnitřním dvorem, jež je srdcem celého areálu. Kompozice zároveň kopíruje lehce svažitý terén bývalé zahrádkářské kolonie. Domy mají společnou podnož, která ukrývá parking, kaskádovitá ortogonální struktura zároveň reflektuje hmotu a postavení protilehlé Hypšmanovy vily z roku 1927.
Z uličních pohledů působí areál kompaktním dojmem, uvnitř jsme kladli důraz na vzdušnost vnitřního atria i komunikaci mezi domy. Tomu odpovídá i řešení fasád: přední fasády jsou výrazně prosklené, u ostatních jsme pracovali převážně s pásovými okny. Akustika v bytech je vzhledem k blízkosti komunikací řešena osazenými trojskly, vnitřní komfort zajišťují rekuperační jednotky a chlazené stropy. V interiérech je projekt proveden nadstandardně – inteligentní instalace, povrchy a použité materiály. 

Také díky územní regulaci se investor rozhodl ponechat si většinu bytů ve vlastnictví a pronajímat je. Nejde tedy o klasický developerský projekt, ale v kontextu Prahy o ojedinělý koncept dlouhodobé investice, která rozvíjí dané území. V každém domě je umístěno 4 až 8 bytů, v posledních patrech jsou celoprosklené penthousy s velkými terasami. V konfiguraci jednotlivých hmot jsme akcentovali výhled na nedaleký Černínský palác a panorama Pražského hradu.

Autorská zpráva
Foto: Ondřej Polák


 

 

Novostavba bytového souboru Triangle

Místo: U laboratoře, Praha 6 – Střešovice
Autoři: SCHINDLER SEKO ARCHITEKTI / Ing. arch. Jan Schindler, Ing. arch. Ludvík Seko
Spoluautoři: Ing. arch. Luděk Obal, Ing. arch. Martina Bílková, Arq. Ines Jorge, Arq. Alejandro Flores, Ing. arch. Vladimir Vašut, Ing. arch. Robert Damec, Ing. arch. Petr Synovec
Spolupráce: Němec & Polák, Terra Florida, KBK fire, Atelier VIA, Interprojekt odpady, TP3, Jeku, RH Elektroprojekt
Investor: BPD development a.s.
Investiční náklady: 320 mil. Kč
Zastavěná plocha: 8 400 m2
Obestavěný prostor: 46 635 m3
Hlavní dodavatel: Hinton, a.s.
Další dodavatelé: Sto, LIPEA, AGC, Zumthobel, Sollus, GreenWood, FERI, AZW, KONE, ICOPAL
Konstrukce a technologie: kombinace železobetonového stěnového a skeletového systému, železobetonové stropy, zděné příčky, hliníková okna s izolačními trojskly, podlahové vytápění, chlazené stropy, nucené větrání s rekuperací, inteligentní elektroinstalace 

www.schindlerseko.cz

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz