Byty na Vinohradech

Byty na Vinohradech

(24. 3. 2022) Michaela Košařová, František Košař

   
 
 
 
 

Byty na Vinohradech

Z původního velkého bytu vznikly dva menší. Interiéry respektují styl historického domu, ale vybavení vyhovuje současným potřebám. 


O projektu
Zhruba před rokem nás oslovil manželský pár s plánem zrekonstruovat byt na Vinohradech v Praze. Zadáním bylo vytvořit bydlení na pronájem s interiérem ve vyšším standardu. Byt měl tři poměrně velké místnosti, které byly nezávisle na sobě napojeny na velkorysou chodbu. 

Investoři jsou odvážní, a tak jsme vyzkoušeli pokus; jeden velký byt jsme rozdělili na dva menší, které se budou snadněji pronajímat. Vznikl jeden byt o dispozici 2kk a jeden o dispozici 1kk. Široká chodba se rozdělila na dvě užší, ale dostatečně pohodlné chodby. Vysoké stropy jsou v některých částech využívány nejen na spaní (v bytě 1kk), ale také jako úložné prostory, které jsou přístupné po mobilních schůdkách. Přes vnitřní domovní světlík – šachtu – jsme dostali světlo i do temné koupelny v bytě 1kk. Do šachty se vestavěla luxferová „okna“ a těmi prochází denní světlo přes kuchyni do koupelny, odtud skleněnými dveřmi až do chodby. 

Interiér je řešen na míru a byl propracován do posledního detailu. Zrcadla nám pomohla docílit zajímavých efektů, a to nejen na chodbě, ale také v kuchyňských sestavách. Barevně se v bytech objevuje kontrastní kombinace černé a bílé, kterou doplňuje medová barva přírodní dubové podlahy.

Autorská zpráva

Autoři: Ing. arch. Michaela Košařová, Ing. arch. František Košař
Adresa: Praha Vinohrady, Hlavní město Praha
Zahájení projektu: 06/2018
Dokončení realizace: 2019

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz