Carlos Arroyo: Hudební škola v Belgii

Carlos Arroyo: Hudební škola v Belgii

(9. 11. 2012) Městečko Dilbeek blízko Bruselu se stává kulturním centrem Flander. Hudební akademie je již druhým významným kulturním projektem v obci. Kromě různých zařízení kulturního centra (Westrand - Cultuurcentrum Dilbeek) od Alfonse Hoppenbrouwerse (1969-1971) vznikla tu nedávno také nová Akademie MWD Dilbeek (hudební, taneční a divadelní škola) podle návrhu španělského architekta Carlose Arroya.

 
 
 
 

Carlos Arroyo: Hudební škola v Belgii

Městečko Dilbeek blízko Bruselu se stává kulturním centrem Flander. Hudební akademie je již druhým významným kulturním projektem v obci. Kromě různých zařízení kulturního centra (Westrand - Cultuurcentrum Dilbeek) od Alfonse Hoppenbrouwerse (1969-1971) vznikla tu nedávno také nová Akademie MWD Dilbeek (hudební, taneční a divadelní škola) podle návrhu španělského architekta Carlose Arroya.


Všechny fotografie © Miguel de Guzmán

Akademie MWD Dilbeek, Belgie Academie voor Muziek, Woord en Dans te Dilbeek, België
Soutěž: říjen 2007
Projekt: 2008
Prováděcí projekt: prosinec 2009
Realizace: září 2010 - jaro 2012
Inaugurace 8. září 2012
Architekt: Carlos Arroyo
Spolupráce: ELD partnership (Marc Van Doninck), Antverpy, Belgie
Tým: [Madrid: Carmina Casajuana, Vanessa Cerezo, Benjamin Claeys, Martin Hochrein, Gabriela Sanz] [Anterpy: Luc Berghmans, Peter Sterckx]
Konstrukce: Norbert Provoost, Gent, Belgie
Instalace: Ingenium Engineering, Bruggy, Belgie

Stavba by sotva mohla mít diferencovanější kontext: na jihu se nachází hlavní náměstí Dilbeeku s radnicí a řadou veřejných zařízení a restaurací; na západě leží kulturní centrum navržené Alfonsem Hoppenbrouwersem (1930-2001), které vzniklo v době rozkvětu brutalismu; severně od hudební školy se prostírá chráněný národní park Wolfsputten a na východě je vilová čtvrť, jejíž stavby se opírají o typologii venkovského statku.

Nová Arroyova budova chce být prostředníkem. Objemem a formami tvoří přechod mezi malým a velkým měřítkem. Domky a stromy parku se částečně zrcadlí v reflexní fasádě, směrem k velkoformátové stavbě kulturního centra Westrand se školní budova sebevědomě vzpíná enormním zdvihem. Svisle skládaný vnější plášť MWD-Akademie, jenž kromě zrcadlících prvků se skládá také z barevných prvků obložení, vcházejících z malby architekta Alfonse Hoppenbrouwerse, která byla interpretací Kánonu pro 36 hlasů vlámského skladatele Johanna Ockeghama (1410-1497).

Akademie nabízí výuku hudby, má třídy taneční i divadelní a velký sál pro představení zdarma.

 
 

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz