Centrála společnosti Sberbank

Centrála společnosti Sberbank

(15. 6. 2016) CUBOID Architekti

   
 
 
 
 

Centrála společnosti Sberbank

U návrhu interiéru centrály Sberbank CZ bylo součástí naší práce i poradenství při hledání vhodné budovy pro sídlo společnosti a stanovení jednotlivých typologických prvků.
Vzhledem k půdorysnému tvaru stavby, uspořádání jejího základního nosného systému a modulaci fasády jsme se hned od počátku rozhodli navrhnout interiér jako nezávislý vložený tvar do dané budovy. Poloha sloupů a modulace fasády byla natolik různorodá, že nebylo možné najít pevný systém v umístění kanceláří a zasedacích místností.
Architektonický návrh vytváří uvnitř budovy samostatný svět krystalů a zalomených stěn, zcela nezávislých a volně se objevujících při pohybu interiérem. Z jedné strany fasády na druhou je umožněn průchod v mnoha místech půdorysu podél šikmých stěn a tím je umožněn nejen průhled skrz interiér, ale také prosvětlení prostor z obou stran. V nejužším místě elipsy budovy je umístěn centrální odpočinkový prostor pro zaměstnance, na který navazují interní zasedací místnosti, místnosti kopírek tak, aby pracovníci měli důvod do odpočinkového prostoru přijít a setkat se spolu, případně spolu něco projednat. V prvním podlaží prostor Sberbank se nachází mohutná betonová nosná konstrukce, kterou jsme chtěli nějakým způsobem zakrýt a nakonec jsme kolem ní vystavěli dřevěnou knihovnu s množstvím polic na knihy a dokumenty, průchody a otvory na sezení. Knihovna dobře odděluje centrální odpočinkový prostor a pracovní stoly. Ve třetím podlaží (z pohledu prostor Sberbank), které slouží klientům banky, jsme navrhli recepci opět formou vloženého zavřeného krystalu z prosvětlené corianové konstrukce.

Autorská zpráva
Foto: CUBOID


Autoři: Aleš Papp, Milan Vít, Magdalena Pappová / CUBOID Architekti

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz