Centrální šatny u základní školy

Centrální šatny u základní školy

Pod Školou 447, Černošice Mokropsy

(16. 4. 2020) Peter Sticzay-Gromski

   
 
 
 
 

Centrální šatny u základní školy

Černošice leží jihozápadně od Prahy u řeky Berounky, v posledních letech tu počet obyvatel kontinuálně roste. Proto se tady také zvyšují investice do veřejných staveb a infrastruktury. Dokazuje to mimo jiné stavba sportovní haly Věry Čáslavské, kdy jsme nabídli vizi fungování školy společně a řešením veřejného prostoru. Rok po dokončení sportovní haly byly v areálu dostavěny centrální šatny a nový reprezentační vstup. Prostory slouží jako komunikační uzel pro tři školní budovy, které vznikly v různých časových obdobích. Řazeny jsou lineárně, propojuje je chodba, která mezi objekty vytváří spojovací krčky. Nová přístavba vyplnila prázdný prostor a nahradila původní vstup. Její fasádu z čelní pohledu dotváří systém pevných hliníkových lamel, Tato předsazená konstrukce slouží v letních měsících jako účinné stínění, zároveň objektu dává menší měřítko a detail.
Stavba byla spojená s kultivací přilehlých veřejných ploch – na úrovni parkoviště jsme navrhli jednoduchý přístřešek pro kola z ocelových profilů, zastřešený je bezpečnostním sklem.
Autorská zpráva
Foto: Petr Kubín, archiv autoraInvestor: Město Černošice
Autor: Ing. arch. Peter Sticzay-Gromski; spolupráce Ing. arch. Jan Doubek, Ing. Miloslav Smutek Ph.D, Ing. Martin Pekárek
Generální dodavatel: Chládek & Tintěra a.s

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz