Centrální šatny u základní školy

Centrální šatny u základní školy

Pod Školou 447, Černošice Mokropsy

(16. 4. 2020) Peter Sticzay-Gromski

   
 
 
 
 

Centrální šatny u základní školy

Černošice leží jihozápadně od Prahy u řeky Berounky, v posledních letech tu počet obyvatel kontinuálně roste. Proto se tady také zvyšují investice do veřejných staveb a infrastruktury. Dokazuje to mimo jiné stavba sportovní haly Věry Čáslavské, kdy jsme nabídli vizi fungování školy společně a řešením veřejného prostoru. Rok po dokončení sportovní haly byly v areálu dostavěny centrální šatny a nový reprezentační vstup. Prostory slouží jako komunikační uzel pro tři školní budovy, které vznikly v různých časových obdobích. Řazeny jsou lineárně, propojuje je chodba, která mezi objekty vytváří spojovací krčky. Nová přístavba vyplnila prázdný prostor a nahradila původní vstup. Její fasádu z čelní pohledu dotváří systém pevných hliníkových lamel, Tato předsazená konstrukce slouží v letních měsících jako účinné stínění, zároveň objektu dává menší měřítko a detail.
Stavba byla spojená s kultivací přilehlých veřejných ploch – na úrovni parkoviště jsme navrhli jednoduchý přístřešek pro kola z ocelových profilů, zastřešený je bezpečnostním sklem.
Autorská zpráva
Foto: Petr Kubín, archiv autoraInvestor: Město Černošice
Autor: Ing. arch. Peter Sticzay-Gromski; spolupráce Ing. arch. Jan Doubek, Ing. Miloslav Smutek Ph.D, Ing. Martin Pekárek
Generální dodavatel: Chládek & Tintěra a.s

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz