Centrální šatny u základní školy

Centrální šatny u základní školy

Pod Školou 447, Černošice Mokropsy

(16. 4. 2020) Peter Sticzay-Gromski

   
 
 
 
 

Centrální šatny u základní školy

Černošice leží jihozápadně od Prahy u řeky Berounky, v posledních letech tu počet obyvatel kontinuálně roste. Proto se tady také zvyšují investice do veřejných staveb a infrastruktury. Dokazuje to mimo jiné stavba sportovní haly Věry Čáslavské, kdy jsme nabídli vizi fungování školy společně a řešením veřejného prostoru. Rok po dokončení sportovní haly byly v areálu dostavěny centrální šatny a nový reprezentační vstup. Prostory slouží jako komunikační uzel pro tři školní budovy, které vznikly v různých časových obdobích. Řazeny jsou lineárně, propojuje je chodba, která mezi objekty vytváří spojovací krčky. Nová přístavba vyplnila prázdný prostor a nahradila původní vstup. Její fasádu z čelní pohledu dotváří systém pevných hliníkových lamel, Tato předsazená konstrukce slouží v letních měsících jako účinné stínění, zároveň objektu dává menší měřítko a detail.
Stavba byla spojená s kultivací přilehlých veřejných ploch – na úrovni parkoviště jsme navrhli jednoduchý přístřešek pro kola z ocelových profilů, zastřešený je bezpečnostním sklem.
Autorská zpráva
Foto: Petr Kubín, archiv autoraInvestor: Město Černošice
Autor: Ing. arch. Peter Sticzay-Gromski; spolupráce Ing. arch. Jan Doubek, Ing. Miloslav Smutek Ph.D, Ing. Martin Pekárek
Generální dodavatel: Chládek & Tintěra a.s

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz