Centrální šatny u základní školy

Černošice leží jihozápadně od Prahy u řeky Berounky, v posledních letech tu počet obyvatel kontinuálně roste. Proto se tady také zvyšují investice do veřejných staveb a infrastruktury. Dokazuje to mimo jiné stavba sportovní haly Věry Čáslavské, kdy jsme nabídli vizi fungování školy společně a řešením veřejného prostoru. Rok po dokončení sportovní haly byly v areálu dostavěny centrální šatny a nový reprezentační vstup. Prostory slouží jako komunikační uzel pro tři školní budovy, které vznikly v různých časových obdobích. Řazeny jsou lineárně, propojuje je chodba, která mezi objekty vytváří spojovací krčky. Nová přístavba vyplnila prázdný prostor a nahradila původní vstup. Její fasádu z čelní pohledu dotváří systém pevných hliníkových lamel, Tato předsazená konstrukce slouží v letních měsících jako účinné stínění, zároveň objektu dává menší měřítko a detail.
Stavba byla spojená s kultivací přilehlých veřejných ploch – na úrovni parkoviště jsme navrhli jednoduchý přístřešek pro kola z ocelových profilů, zastřešený je bezpečnostním sklem.
Autorská zpráva
Foto: Petr Kubín, archiv autoraInvestor: Město Černošice
Autor: Ing. arch. Peter Sticzay-Gromski; spolupráce Ing. arch. Jan Doubek, Ing. Miloslav Smutek Ph.D, Ing. Martin Pekárek
Generální dodavatel: Chládek & Tintěra a.s

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*