Centrum Chodov získalo nejlepší hodnocení ve dvou kategoriích certifikace BREEAM

Centrum Chodov získalo nejlepší hodnocení ve dvou kategoriích certifikace BREEAM

(26. 11. 2015) První nákupní centrum, které dosáhlo takovýchto výsledků.

 
 
 
 

Centrum Chodov získalo nejlepší hodnocení ve dvou kategoriích certifikace BREEAM

Centrum Chodov jako první nákupní centrum získalo dvakrát nejvyšší možné hodnocení „Vynikající“ (Outstanding) v rámci certifikace BREEAM. Centrum, jež vlastní a provozuje francouzský developer Unibail-Rodamco, těchto výsledků dosáhlo v hodnocení za výkonnost stavby jako celku (Part 1) a provozu nemovitosti (Part 2) certifikace BREEAM In-Use International 2015. Tento úspěch nastavuje nový standard pro retailové objekty v Evropě.

Centrum Chodov získalo dvojitou certifikaci podle metodiky BREEAM ve verzi pro rok 2015. Jedná se o vůbec první nákupní centrum, jež dosáhlo takovýchto výsledků, což Centrum Chodov řadí mezi nejvýše hodnocené projekty z oblasti retailových nemovitostí v Evropě.

Kategorie Part 1 BREEAM In-Use se týká výkonnosti stavby jako celku, tj. stavebního provedení, vybavení a zajišťovaných služeb. Následující Part 2 hodnotí řízení dané nemovitosti včetně vnitřních směrnic, postupů a praxe v oblasti provozu, dále spotřebu hlavních zdrojů, například energií, vody a jiných komodit.

Obecné informace o certifikaci BREEAM naleznete na www.breeam.com.
tisková zpráva


Související články:
Rozšíření Centra Chodov 19.7.2015
CENTRUM CHODOV — 1. ETAPA 19.7.2008


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

17. 12. 2021 15:41:37

Re: Česká města se jednoznačně shodla na potřebě okamžité úpravy...

Pamatuju si, jak těsně po revoluci probíhala diskuse o potřebě novýho stavebního zákona. Bavili jsme se o tom, že potřebujeme zákon logickej, přehlednej, stručnej, funkční. Padl názor, že jeden z nejlepších systémů stavebního práva má Bavorsko, navíc je nám kulturně a historicky blízký. Nabízí se tedy řešení prostě bavorský právo převzít a přizpůsobit. Vypadalo to tenkrát v tý euforii, že to je logická cesta a že po ní půjdeme. Pak do toho vstoupily ty naše obvyklý komplexy z "cizáků", malost, neschopnost inspirovat se tam, kde věci fungují, potřeba prosadit si svoje zájmy a zájmečky, potřeba vyšlapat si tu svojí jedinečnou českou cestičku, přece nám někdo nebude radit... Výsledkem byl stavební zákon horší a delší, než byl ten socialistickej. A od tý doby je k horšímu každá další změna. Ja to k pláči, vůbec se městům nedivím. Stát za třicet let demokracie a slibů o zeštíhlení a racionalizaci svých funkcí nabobtnal do obludných rozměrů a zdá se, že není moci, která by s tím něco dokázala udělat. Ideály maximální svobody nejen jednotlivce, ale i obcí a (mikro)regionů, vzaly dávno za svý. Aktuální stavební zákon má 335 paragrafů, 142 stran. Ten předchozí měl paragrafů 198, stran 95. Socialistickej stavební zákon měl 145 paragrafů a 52 stran. Není výmluvnějšího svědectví o tom, kam tahle země směřuje, v přímým rozporu se sliby a proklamacemi každý další politický garnitury. A já se ptám spolu s klasikem a Vávrou: "Musí to bét, Maryšo?!"

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz