Centrum pohybové medicíny, Waltrovka

Centrum pohybové medicíny, Waltrovka

Waltrovka, Praha 5

(19. 11. 2020) Ateliér ADR

   
 
 
 
 

Centrum pohybové medicíny, Waltrovka

Nová pobočka Centra pohybové medicíny vznikla v prostorách posledního zachovaného objektu areálu továrny na letecké motory Walter, která je nyní památkově chráněnou budovou. Charakter původního industriálního objektu a zejména jeho specifický železobetonový skelet, který se v jednotlivých patrech tvarem atypicky odlišuje, se stal v interiéru důležitým motivem. 


Cílem návrhu nové kliniky bylo vytvořit klientům příjemné a pohodlné prostředí s dostatečným pocitem soukromí a zároveň poukázat na výjimečnost a historickou hodnotu budovy, ve které se nacházejí. Z působivých sloupů oktogonálního průřezu s dvojitě lomenou hlavicí a v suterénu i s výraznou patkou se ale díky provozu zdravotnického zařízení, které je striktní v požadavcích na hygienu, podařilo odkrýt jen malé procento. I tak se ale odhalené konstrukce staly důležitou dominantou interiéru. Surový beton jsme doplnili dřevěnými prvky vnitřního mobiliáře. Výrazným materiálem, který se propisuje od použitých svítidel přes nábytek až po panely orientačního systému, je pozinkovaný plech navazující na industriální prostředí. 

Atmosféra kliniky je výrazně podpořena graficky ztvárněnými velkoplošnými stěnami, které tematicky ztvárňují anatomii těla. Grafika propojuje všechny funkční prostory, v interiéru tvoří důležitou jednotící linku. Ostatní materiály jsou vesměs laděny do bílé, aby prostory v útrobách budovy bez denního světla působily vzdušně. V hlavní recepci se jako výrazný solitér uplatňuje umělecká plastika, která jako jediný prvek interiéru hraje zářivými barvami.

Autorská zpráva

Autor: ADR s.r.o. - Petr Kolář, Aleš Lapka; spolupracovníci Anna Matoušková, Markéta Kavalírová

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz