Centrum Služeb Budějovická, Praha 4

Centrum Služeb Budějovická, Praha 4

(11. 10. 2010) Položen "základní kámen" k projektu.

 
 
 
 

Centrum Služeb Budějovická, Praha 4

Položen "základní kámen" k projektu.Praha (29. září 2010) - Nové centrum služeb a komplexní občanské vybavenosti vyroste za několik měsíců v městské části Praha 4 u stanice metra Budějovická. Lidé z okolí a celé Prahy najdou v Centru Služeb Budějovická především špičkové zdravotnické zařízení včetně moderní oční kliniky. Zdravotnické centrum postupně doplní další služby občanské vybavenosti, jako je pošta, Czech Point nebo notáři. Hlavním investorem rozvoje této lokality je společnost Budějovická s.r.o. patřící do holdingu provozujícího v areálu Centra Služeb Budějovická stejnojmennou polikliniku.

Centrum Služeb Budějovická je součástí dlouhodobé investice páteřních společností holdingu Budějovická, s. r. o. a MEDICON, a. s. v Praze 4. Stavba tak navazuje na akvizici Polikliniky Budějovická a Polikliniky Zelený pruh. Součástí komplexu Centra Služeb Budějovická bude také moderní oční klinika. Za několik měsíců pak centrum doplní další služby občanské vybavenosti, včetně sídla městské části Prahy 4 a nového moderního parkovacího domu.
Součástí zdravotnického zařízení je i tzv. Mamma centrum zabývající se problematikou onkologických onemocnění. „Mamma centrum, které bude umístěno ve zdravotnické části Centra Služeb Budějovická, navštěvuje ročně 30 tisíc žen. Loni jsme diagnostikovali téměř 500 nových nádorových onemocnění prsní žlázy,“ říká k výsledkům oddělení ředitelka úseku diagnostiky a rehabilitace MUDr. Miroslava Skovajsová, PhD. Další často navštěvovanou specializací je oddělení rehabilitace, které ročně pomáhá tisícům klientů.Centrum Služeb Budějovická má strategickou polohu. Nedaleko, v komplexu BB Centrum, má zastoupení velké množství zahraničních a domácích firem. Hned vedle nového Centra Služeb Budějovická pak leží obchodní dům DBK a řada administrativních budov.
„Takové množství lidí si zaslouží kvalitní občanskou vybavenost, zdravotní péči, možnost vybavit úřední povinnosti a škálu dalších služeb. Právě tyto služby nabídne po svém dokončení v komplexní podobě Centrum Služeb Budějovická,“ vysvětluje hlavní roli nového centra předseda představenstva společnosti MEDICON a.s. a jednatel společnosti Budějovická, s. r. o., Radek Kliment.
Jeden z hlavních pavilonů Centra Služeb Budějovická prošel počátkem září kolaudací a probíhá v něm stěhování. Jde o část, kam je přemisťována část pracovišť Polikliniky Budějovická. Další etapy rozvoje areálu budou následovat.
„Především se nyní soustředíme na celkovou rekonstrukci stávající čelní budovy polikliniky, kde bude po dokončení sídlo městské části Prahy 4. V dalších částech areálu pak vzniknou nové prostory pro oční kliniku, další zdravotnická pracoviště polikliniky a služby občanské vybavenosti. Součástí poslední etapy bude i stavba nového parkovacího domu,“ říká Radek Kliment.Celková plánovaná plocha podlaží využitelná pro uvedené služby v Centru Služeb Budějovická bude oproti současné výměře dvojnásobná. Vedle polikliniky, oční kliniky, úřadu Prahy 4 a parkování, tak vzniknou v CSB atraktivní prostory k pronájmu. „Půjde o vysoce atraktivní plochy v lukrativní lokalitě, s dostupností městské hromadné dopravy, zdravotní péče, nakupování a dalších služeb občanské vybavenosti. Určeny jsou především pro další špičková zdravotnická pracoviště a další služby doplňující komplexnost služeb areálu,“ dokončuje Radek Kliment.
Celkový rozvojový plán lokality Budějovická bude podle plánu společnosti Medicon dokončen na přelomu 2012 a 2013. I přes rozsáhlou výstavbu a rekonstrukci budov je na žádost radnice zachována zdravotní péče.Zdroj: TK CSB, 29.9.2010
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

8. 2. 2024 01:27:02. Re: Centrum Služeb Budějovická, Praha 4. Garanti pujcky

 
 
 
 

8. 2. 2024 01:27:02. Re: Centrum Služeb Budějovická, Praha 4. Garanti pujcky

  Dobrý den. Jsme pujcky Garanti. Jsme cestní a spolehliví veritelé. Poskytujeme pujcky za jasných a srozumitelných podmínek se sazbou 3.85%. Nabízíme jak podnikatelské pujcky, osobní pujcky, pujcky na auta a úcty. Pokud je vaše žádost o pujcku stále platná, kontaktujte nás prímo na: garrantiloans@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2024 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a