Centrum technického vzdělávání - střední průmyslová škola v Ostrově dostala ocenění za nejlepší investici

Centrum technického vzdělávání - střední průmyslová škola v Ostrově dostala ocenění za nejlepší investici

(15. 5. 2012) Ostrov (Karlovarsko) 14. května (ČTK) - Centrum technického vzdělávání - střední průmyslová škola v Ostrově získalo titul Nejlepší investice soutěže TOP INVEST 2011, kterou organizuje Svaz podnikatelů ve stavebnictví spolu s ministerstvy průmyslu a obchodu a místního rozvoje. Nejlepší investicí loňského roku byla škola vyhlášena, přestože nedávný audit projektu stavby ji označil za málo inovativní, poukázal dnes hejtmanův náměstek Martin Havel (ČSSD).
Škola za 431 milionu korun vznikla rekonstrukcí bývalé základní školy a dostavbou přístavby podle návrhu architektonického ateliéru A69.

 
 
 
 

Centrum technického vzdělávání - střední průmyslová škola v Ostrově dostala ocenění za nejlepší investici

Ostrov (Karlovarsko) 14. května (ČTK) - Centrum technického vzdělávání - střední průmyslová škola v Ostrově získalo titul Nejlepší investice soutěže TOP INVEST 2011, kterou organizuje Svaz podnikatelů ve stavebnictví spolu s ministerstvy průmyslu a obchodu a místního rozvoje. Nejlepší investicí loňského roku byla škola vyhlášena, přestože nedávný audit projektu stavby ji označil za málo inovativní, poukázal dnes hejtmanův náměstek Martin Havel (ČSSD).
Škola za 431 milionu korun vznikla rekonstrukcí bývalé základní školy a dostavbou přístavby podle návrhu architektonického ateliéru A69.


Loni v květnu dokončenou budovu ostrovské průmyslové školy přihlásil do soutěže Úřad Regionální rady programu ROP Severozápad. Podle jejího ředitele Pavla Markvarta je škola nejen inovativní, ale i krásná. "A snad přispěje i k tomu, aby se zvýšil zájem o technické obory," řekl dnes Markvart.

CTVO

Škola za 431 milionu korun vznikla rekonstrukcí bývalé základní školy a dostavbou přístavby podle návrhu architektonického ateliéru A69. Škola nezvykle kombinuje vzhled průmyslových objektů, například využitím prosklené vikýřové střechy, s moderním prostředím školy, která je z velké části i v interiéru prosklená a celkově budí dojem velkého otevřeného prostoru.

Podle zástupce ředitele školy Stanislava Novotného měla rekonstrukce školy význam jak náborový, protože moderní zařízení láká technicky zaměřené studenty, ale také vytvořila odpovídající technické podmínky. "Škola 21. století tady má takové možnosti odborných učeben, laboratoří, dílen a prostor navazujících na teoretické vyučování," uvedl Novotný. Navíc by podle něj škola mohla nalákat i nové inženýry do pedagogického sboru.

Stavba školy začal v roce 2009 a skončila loni. Z Regionálního operačního programu na ní šlo 370 milionů korun, 20 milionů dalo město, zbytek kraj a rada soudržnosti. Škola je ale jedním z projektů, které nedávný audit společnosti Deloitte Advisory kritizuje. Mimo jiné i pro údajnou malou inovativnost. Podle Havla ocenění odborníků za nejlepší investici jen dokládá subjektivní přístup auditorů.

Doplněno Stavbaweb:
Autoři: Boris Redčenkov, Prokop Tomášek, Jaroslav Wertig
spolupráce: Roman Klimeš, Erik Hocke, Pavel Jahelka, Tomáš Koňařík
dodavatel: Metrostav a.s./Bau-stav a.s./Tima s.r.o.
investor: Karlovarský Kraj s využitím dotace Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad
objem: 413 mil. Kč

Slavnostní otevření Centra technického vzdělávání, nové budovy SPŠ Ostrov se uskutečnilo ve středu 31.srpna 2011.

Více informací naleznete na stránkách autorů projektu - ateliéru A69 - zde.
Na stránkách školy naleznete i video, které Vás provede školou - zde.
zdroj obr.: SPŠ Ostrov, A69


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz