Centurion Symbio City - plánovaná nejvyšší budova v Africe

Centurion Symbio City - plánovaná nejvyšší budova v Africe

(28. 5. 2012) Tři věže navrhlo studio 126Group Architects. Celková výška nejvyšší věže bude 447 metrů a bude mít 110 podlaží. Budou ji lemovat další dvě věže, jedna z nich bude mít 80 a druhá 60 podlaží (doplněno Stavbaweb - zdroj: Galetti).

 
 
 
 

Centurion Symbio City - plánovaná nejvyšší budova v Africe

Tři věže navrhlo studio 126Group Architects. Celková výška nejvyšší věže bude 447 metrů a bude mít 110 podlaží. Budou ji lemovat další dvě věže, jedna z nich bude mít 80 a druhá 60 podlaží (doplněno Stavbaweb - zdroj: Galetti).

Centurion Symbio-City (zdroj: Galetti) Centurion Symbio-City (zdroj: Galetti)
Centurion Symbio-City (zdroj: Galetti)
Největší mrakodrap v Africe by prý mohl do šesti let stát v JAR

Johannesburg 26. května (ČTK) - Nejvyšší mrakodrap v Africe má do roku 2018 vyrůst v jihoafrickém hlavním městě Pretorii. Podle agentury AFP to oznámil starosta metropole. Věž se 110 podlažími by se měla nacházet na předměstí Centurion na jihu hlavního města.

Stavbu o výšce 447 metrů mají doprovázet dvě další výškové budovy, budou prý ale podstatně nižší. Jedna by měla dosahovat výšky 336 metrů a druhá 210 metrů. Všechny tři budou součástí komplexu bytů, kanceláří a obchodů nazvaného Centurion Symbio-City.

Předpokládané náklady projektu starosta Kgosientso Ramokgopa v prohlášení podle AFP nesdělil.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz