Cenu za architekturu dostala tělocvična u gymnázia na Pohořelci

Cenu za architekturu dostala tělocvična u gymnázia na Pohořelci

(26. 10. 2011) Praha 25. října (ČTK) - Nejlepším architektonickým počinem na území městské části Praha 6 se stala tělocvična Gymnázia Jana Keplera. Výsledky soutěže při dnešním slavnostním udílení cen oznámila starostka Prahy 6 Marie Kousalíková. Porota složená z odborníků vybírala z deseti projektů. Fotografie posuzovaných staveb jsou v rámci festivalu Architecture Week Praha 2011 k vidění na výstavě v Písecké bráně v Praze.
Autorem projektu je atelier SPORADICAL (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Cenu za architekturu dostala tělocvična u gymnázia na Pohořelci

Praha 25. října (ČTK) - Nejlepším architektonickým počinem na území městské části Praha 6 se stala tělocvična Gymnázia Jana Keplera. Výsledky soutěže při dnešním slavnostním udílení cen oznámila starostka Prahy 6 Marie Kousalíková. Porota složená z odborníků vybírala z deseti projektů. Fotografie posuzovaných staveb jsou v rámci festivalu Architecture Week Praha 2011 k vidění na výstavě v Písecké bráně v Praze.
Autorem projektu je atelier SPORADICAL (doplněno Stavbaweb).

Vítězný projekt měl silnou konkurenci. Architekti mu dali přednost před novou budovou fakulty architektury ČVUT z ateliéru "první dámy české architektury" Aleny Šrámkové. Zvítězil i nad dřevěným zahradním domkem v Šáreckém údolí nebo nízkoenergetickou stavbou Mateřské školy Velvarská.

Tělocvična vyrostla vedle funkcionalistické budovy gymnázia na Pohořelci v roce 2009. Půdorys betonové haly navrhla architektonická kancelář Sporadical podle rozměrů školního basketbalového hřiště. Toalety, šatny a ostatní zázemí je umístěno ve staré budově. Na zelené střeše stavby vznikla terasa, které je bezbariérově přístupná z knihovny ve třetím podlaží.

"Stavbu jsme vybrali, protože velmi vhodně doplňuje areál. Je jednoduchá, střídmá a zapadá do okolí," řekl na vyhlášení výsledků člen poroty Luboš Pata. Zatímco vnějším stěnám dominuje šedá barva, pro interiér architekti zvolili světle modrou. Výrazný prvek tvoří prosklená plocha na východní fasádě, na níž jsou umístěny slunolamy.

Autoři vítězné stavby převzali od starostky pamětní plaketu a odměnu ve výši 50.000 korun.

Doplněno Stavbaweb:
Autor stavby: SPORADICAL architektonická kancelář
Adresa: Parléřova 2, Praha 6-Hradčany
Investor: Odbor městského investora MHMP
Projekt: 2005-08
Realizace: 2009
Projekt naleznete na stránkách autorů

zde

.

Novostavba tělocvičny Gymnázia Jana Keplera - Foto:  Sporadical
Novostavba tělocvičny Gymnázia Jana Keplera - Foto:  Sporadical

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

1. 10. 2022 15:22:00. Bezpečná a rychlá online půjčka do 24 hodin. Burianova LUCIE

 
 
 
 

1. 10. 2022 15:22:00. Bezpečná a rychlá online půjčka do 24 hodin. Burianova LUCIE

  Bezpečná a rychlá online půjčka do 24 hodin.
Nabízím výhodné finanční půjčky bez zbytečných zádrhelů. Nabízíme financování od 50 000 Kč do 10 000 000 Kč se splatností až 240 měsíců. Rychlý a efektivní schvalovací proces s vysokou propustností schválených požadavků. Vyřízení celého úvěru do 24 hodin od podpisu smlouvy.
Více info, kontakt: email: Buri­anova­luci­e23@sez­nam.cz
Whatsapp číslo.........+420 604 797 516
neváhejte
Vaše spokojenost je naší prioritou

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz