Chata na Zavadilce

Chata na Zavadilce

(5. 10. 2015)  Martina Černá

   
 
 
 
 

Chata na Zavadilce

Návrh malé chaty na louce v lese, bez elektřiny, bez signálu, s vodou ve studánce, kde lišky dávají dobrou noc. Ráj pro děti. I pro dospělé.
Chata byla postavená na půdorysu původní chaty, která musela být kvůli havarijnímu stavu zbořena. Jedná se o dřevostavbu postavenou systémem „two by four“ na betonové desce s minimální tloušťkou tepelné izolace, protože chata bývá obývaná nárazově a téměř vždy krátkodobě. Nicméně i tak poskytuje komfort i v těch nejtužších zimách. Střecha je pultová s falcovanou plechovou krytinou, fasádu tvoří obklad z modřínového dřeva bez povrchové úpravy. V zimě velká dřevěná okna dovnitř propouštějí hřejivé sluneční paprsky, navíc poskytují krásné výhledy a maximální propojení s okolní přírodou. V létě se téměř vše odehrává na kryté modřínové terase a na přilehlé louce.

Autorská zpráva
Foto: Jaroslav Mareš, Hivision.cz; archiv autorky


 Autor: ČernáArchitektura - Ing. arch. Martina Černá (investor: autorka s rodinou)
Místo: Zavadilka, Chřiby (Moravany u Kyjova)
Zastavěná plocha: 45m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2011

Komentáře ke článku

 
 
 
 

6. 10. 2015 12:40:09. Re: Chata na Zavadilce. Pavel Řihánek

 
 
 
 

6. 10. 2015 12:40:09. Re: Chata na Zavadilce. Pavel Řihánek

  No, už to není Zavadilka, zmizela jako sen. Jako skaut jsem tam s celým oddílem trávil spoustu času, byly odtud krásné výlety na Moravanské lúky a ne jenom tam. Úžasné táboráky v kruhu bratří pod miliardami hvězd. Ale aspoň vzpomínky zůstávají. Buď připraven.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz