Chata pod třešní

Chata pod třešní

Senotín, Nová Bystřice

(22. 7. 2019) majo architekti

   
 
 
 
 

Chata pod třešní

Malý dům slouží především k rekreaci rodiny. Umístěn je v zadní části pozemku u vzrostlého ovocného stromu a v sousedství chaty, zhruba 25 m od obecní komunikace. Orientovali jsme ho rovnoběžně s vrstevnicí svahu. Respektuje charakter a měřítko okolní zástavby, zastavěná plocha je pouhých 44 m2 (včetně přesahu střechy a terasy pak 62 m2). Má tradiční sedlovou střechu se skládanou cementovláknitou krytinou. Novostavba je obložena dřevem se šedobílým a přírodním nátěrem.
Jednoduchý objem vesnického domu doplňuje zapuštěné zápraží – venkovní terasa pod přesahem střechy s výhledem na zahradu a centrum obce.
Autorská zpráva
Foto: Michal Hurych


Autoři: majo architekti – Ing. arch. Martin Poláček, Ing. arch. Štěpán Jablonský
Užitná podlahová plocha 1. NP je 35,7 m2, 2. NP 25,1 m2.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz