Chata v Zadní Telnici

Chata v Zadní Telnici

Zadní Teplnice

(16. 4. 2020) ateliér New Work

   
 
 
 
 

Chata v Zadní Telnici

Zadní Telnice v Krušných horách je obec s jedním z nejstarších lyžařských klubů. Jedná se o rekreační oblast s chatovou zástavbou. Nový objekt využívá suterénní část původní stavby, která se na pozemku nacházela. Tím se snížil nutný objem zemních prací. Nadzemní část se oproti původní zastavěné ploše domu rozšiřuje směrem na východ k sousední chatě příbuzných, na kterou reaguje návazností vstupu i obytné terasy. 
Na podélném objektu se sedlovou střechou, se štíty na východě a západě, jsou dvě stříšky. Jižní střecha stíní terasu s velkým oknem vyhlížejícím do údolí, severní střecha chrání příchozí před nepříznivými povětrnostními vlivy.
Vnitřní prostor chaty se otevírá do krovu, centrem je obytný prostor s kamny navazující na terasu. Dvě ložnice jsou od obytného prostoru oddělitelné posuvnými dveřmi. Na jižní straně je k terase přistavěno venkovní schodiště navazující na sousední chatu.
Nadzemní podlaží bylo realizováno jako lehká dřevostavba. Stavební technologie byla vybrána s ohledem na dostupnost materiálu a jednodušší dopravu, skladování a zpracování. Materiály pro povrchové úpravy jsou odolné pro dosažení co nejvyšší životnosti. Střecha i fasáda jsou jednotné z poplastovaného plechu s drážkou grafitové barvy kombinovaného se dřevěným obložením světlého odstínu v místě zastřešení u terasy a u vchodu.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

16. 4. 2020 21:51:52. Re: Chata v Zadní Telnici. TREFIL Architects
20. 4. 2020 09:18:49. Re: Re: Chata v Zadní Telnici. arch

 
 
 
 

16. 4. 2020 21:51:52. Re: Chata v Zadní Telnici. TREFIL Architects

  "Ručiti svým jménem"..New Work je, prosím, kdo..? Z. Trefil

20. 4. 2020 09:18:49. Re: Re: Chata v Zadní Telnici. arch

  Architekt Svatopluk Sladecek. Pomerne znamy. Ma to napsane na webu, na ktery je tady odkaz.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz