Chata v Zadní Telnici

Chata v Zadní Telnici

Zadní Teplnice

(16. 4. 2020) ateliér New Work

   
 
 
 
 

Chata v Zadní Telnici

Zadní Telnice v Krušných horách je obec s jedním z nejstarších lyžařských klubů. Jedná se o rekreační oblast s chatovou zástavbou. Nový objekt využívá suterénní část původní stavby, která se na pozemku nacházela. Tím se snížil nutný objem zemních prací. Nadzemní část se oproti původní zastavěné ploše domu rozšiřuje směrem na východ k sousední chatě příbuzných, na kterou reaguje návazností vstupu i obytné terasy. 
Na podélném objektu se sedlovou střechou, se štíty na východě a západě, jsou dvě stříšky. Jižní střecha stíní terasu s velkým oknem vyhlížejícím do údolí, severní střecha chrání příchozí před nepříznivými povětrnostními vlivy.
Vnitřní prostor chaty se otevírá do krovu, centrem je obytný prostor s kamny navazující na terasu. Dvě ložnice jsou od obytného prostoru oddělitelné posuvnými dveřmi. Na jižní straně je k terase přistavěno venkovní schodiště navazující na sousední chatu.
Nadzemní podlaží bylo realizováno jako lehká dřevostavba. Stavební technologie byla vybrána s ohledem na dostupnost materiálu a jednodušší dopravu, skladování a zpracování. Materiály pro povrchové úpravy jsou odolné pro dosažení co nejvyšší životnosti. Střecha i fasáda jsou jednotné z poplastovaného plechu s drážkou grafitové barvy kombinovaného se dřevěným obložením světlého odstínu v místě zastřešení u terasy a u vchodu.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

16. 4. 2020 21:51:52. Re: Chata v Zadní Telnici. TREFIL Architects
20. 4. 2020 09:18:49. Re: Re: Chata v Zadní Telnici. arch

 
 
 
 

16. 4. 2020 21:51:52. Re: Chata v Zadní Telnici. TREFIL Architects

  "Ručiti svým jménem"..New Work je, prosím, kdo..? Z. Trefil

20. 4. 2020 09:18:49. Re: Re: Chata v Zadní Telnici. arch

  Architekt Svatopluk Sladecek. Pomerne znamy. Ma to napsane na webu, na ktery je tady odkaz.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz