Chata v Zadní Telnici

Chata v Zadní Telnici

Zadní Teplnice

(16. 4. 2020) ateliér New Work

   
 
 
 
 

Chata v Zadní Telnici

Zadní Telnice v Krušných horách je obec s jedním z nejstarších lyžařských klubů. Jedná se o rekreační oblast s chatovou zástavbou. Nový objekt využívá suterénní část původní stavby, která se na pozemku nacházela. Tím se snížil nutný objem zemních prací. Nadzemní část se oproti původní zastavěné ploše domu rozšiřuje směrem na východ k sousední chatě příbuzných, na kterou reaguje návazností vstupu i obytné terasy. 
Na podélném objektu se sedlovou střechou, se štíty na východě a západě, jsou dvě stříšky. Jižní střecha stíní terasu s velkým oknem vyhlížejícím do údolí, severní střecha chrání příchozí před nepříznivými povětrnostními vlivy.
Vnitřní prostor chaty se otevírá do krovu, centrem je obytný prostor s kamny navazující na terasu. Dvě ložnice jsou od obytného prostoru oddělitelné posuvnými dveřmi. Na jižní straně je k terase přistavěno venkovní schodiště navazující na sousední chatu.
Nadzemní podlaží bylo realizováno jako lehká dřevostavba. Stavební technologie byla vybrána s ohledem na dostupnost materiálu a jednodušší dopravu, skladování a zpracování. Materiály pro povrchové úpravy jsou odolné pro dosažení co nejvyšší životnosti. Střecha i fasáda jsou jednotné z poplastovaného plechu s drážkou grafitové barvy kombinovaného se dřevěným obložením světlého odstínu v místě zastřešení u terasy a u vchodu.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

16. 4. 2020 21:51:52. Re: Chata v Zadní Telnici. TREFIL Architects
20. 4. 2020 09:18:49. Re: Re: Chata v Zadní Telnici. arch

 
 
 
 

16. 4. 2020 21:51:52. Re: Chata v Zadní Telnici. TREFIL Architects

  "Ručiti svým jménem"..New Work je, prosím, kdo..? Z. Trefil

20. 4. 2020 09:18:49. Re: Re: Chata v Zadní Telnici. arch

  Architekt Svatopluk Sladecek. Pomerne znamy. Ma to napsane na webu, na ktery je tady odkaz.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz