Chata v Zadní Telnici

Zadní Telnice v Krušných horách je obec s jedním z nejstarších lyžařských klubů. Jedná se o rekreační oblast s chatovou zástavbou. Nový objekt využívá suterénní část původní stavby, která se na pozemku nacházela. Tím se snížil nutný objem zemních prací. Nadzemní část se oproti původní zastavěné ploše domu rozšiřuje směrem na východ k sousední chatě příbuzných, na kterou reaguje návazností vstupu i obytné terasy. 
Na podélném objektu se sedlovou střechou, se štíty na východě a západě, jsou dvě stříšky. Jižní střecha stíní terasu s velkým oknem vyhlížejícím do údolí, severní střecha chrání příchozí před nepříznivými povětrnostními vlivy.
Vnitřní prostor chaty se otevírá do krovu, centrem je obytný prostor s kamny navazující na terasu. Dvě ložnice jsou od obytného prostoru oddělitelné posuvnými dveřmi. Na jižní straně je k terase přistavěno venkovní schodiště navazující na sousední chatu.
Nadzemní podlaží bylo realizováno jako lehká dřevostavba. Stavební technologie byla vybrána s ohledem na dostupnost materiálu a jednodušší dopravu, skladování a zpracování. Materiály pro povrchové úpravy jsou odolné pro dosažení co nejvyšší životnosti. Střecha i fasáda jsou jednotné z poplastovaného plechu s drážkou grafitové barvy kombinovaného se dřevěným obložením světlého odstínu v místě zastřešení u terasy a u vchodu.

Autorská zpráva

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    |Ručiti svým jménem|..New Work je, prosím, kdo..? Z. Trefil

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*