Chicago Grill Bar

Chicago Grill Bar

(31. 5. 2017) mjölk  architekti

   
 
 
 
 

Chicago Grill Bar

Hlavním úkolem bylo navrhnout interiér typického amerického burger baru. Klient pochází z Chicaga, ale před několika lety se přestěhoval do Liberce. Prostor se nachází v krásné art deco budově z 19. století a byl původně používán jako předváděcí místnost nedaleké továrny na klavíry. Základním motivem projektu bylo navržení soudobého interiéru při zachování a podpoření původních kvalit a kouzla objektu.
Rozhodli jsme se zachovat všechny omítky dekorace a detaily oken a sjednotit je do jedné barvy. Jako kontrast k tomu stojí hrubý bar opláštěný zrezlým vlnitým plechem, zadní stěna za barem obložená čedičovým obkladem a výraznými barevnými roletami. Podlaha je z leštěného betonu. Tato volba materiálů nenásilně podporuje průmyslovou atmosféru amerického Chicaga.
Vysoký strop restaurace nenapomáhal dobré akustice celého prostoru, proto jsme se výšku interiéru rozhodli narušit velkými laminátovými lampami. Stejný materiál tvoří i zádveří, kterému dává laminát specifickou atmosféru.
Po několika měsících od zahájení provozu restaurace můžeme říci, že jsme vytvořili vřelé a přátelské místo. Důkazem budiž fakt, že Chicago je neustále plné lidí, kteří se těší z místního genia locia lahodných amerických hamburgerů.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice 


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz