Chovatelské potřeby LuckyDog

Chovatelské potřeby LuckyDog

Rovinka, Slovensko

(17. 12. 2021) Jakub Kolarovič Architects

   
 
 
 
 

Chovatelské potřeby LuckyDog

Dům z první poloviny dvacátého století stojí u rušné silnice v obci Rovinka. Návrh přestavby využil jeho původní výrazové a konstrukční prvky. Okna jsme proti původním zvětšili, parapety jsme odstranili. Bezrámová okna průhled do interiéru odlehčují, hlavní vstup artikuluje černý rám. U návrhu fasády jsme pracovali s odstíny jedné barvy v různých materiálech. Hrubozrnná silikátová omítka spolu s falcovanou plechovou krytinou a prefabrikovanými betonovými parapety fasádu sjednocují, takže vyniká architektura stavby. Vizuální jednoduchost tako pomohla vyniknout interiéru prodejny.

 
Interiér jsme očistili od povrchových úprav až na konstrukční prvky: cihlové zdivo a dřevěný krov tvoří společně s cementovou podlahou základní koncept prostoru prodejny. Prodejně dominuje dřevěná stěna s rastrem pro prezentaci zboží. K prostorové jednoduchosti přispívají skryté dveře a odkládací prostor ve spodní části stěny.
 
Autorská zpráva
Foto: Matej Hakár

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2020

 
 
 
 
48.0977338
17.2352851
Chovatelské potřeby LuckyDog

Chovatelské potřeby LuckyDog
Rovinka, Slovensko

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz