Chystáte rekonstrukci koupelny?

Chystáte rekonstrukci koupelny?

(6. 9. 2019) Tohle jsou aktuální trendy

 
 
 
 

Chystáte rekonstrukci koupelny?

Zatímco v 90. letech se za trendy považovaly koupelny s rohovou vanou a barevnými obklady s prazvláštními vzory, dnes se do popředí dostávají spíše neutrální tóny v čele s přírodními materiály. Jakými dalšími trendy se při rekonstrukci koupelny letos řídit?

Metro obklady střídá betonová stěrka

Ještě donedávna se na výsluní hlavních koupelnových trendů držely bílé metro obklady. Jejich popularita však pomalu klesá a dává prostor koupelnám zahaleným do cementu pomocí tzv. betonových stěrek. Ty spočívají ve speciální technice, kdy se na stěnách vytvoří imitace betonu, čím vznikne unikátní prvek a dekorace vhodná nejen do industriálních či moderních interiérů. U betonové stěrky do koupelen dbejte na kvalitní povrchovou úpravu a raději si připlaťte za kvalitu, aby se vám stěna důsledkem zvýšené vlhkosti brzy nezničila. To ostatně platí u jakýchkoliv materiálů v koupelně, nehledě na to, zda rekonstrukci financujete pomocí online půjčky nebo z našetřených úspor.

Kolik stojí betonová stěrka?

 Stěny v imitaci betonu nejsou zrovna nejlacinější záležitostí – cena za m2 se pohybuje zhruba okolo 2 000 korun. Koupelny naštěstí nebývají tak velké, tudíž materiálu nespotřebujete tolik. Jde však o nadčasovou investici, díky které předejdete situaci, že vaše koupelna za pár let zastará nebo se zničí a vy ji budete znovu předělávat.

Prosklený sprchový kout od stropu k podlaze
Pokud netušíte, jaké prosklení či dveře zvolit ke sprchovému koutu, interiéroví designéři to rozhodli za vás: vsaďte na čiré prosklení od stropu až na zem bez jakýchkoliv rušivých elementů. Koupelnu tím opticky zvětšíte a zároveň ji dodáte punc moderna a elegance.

Plovoucí umyvadla
Obrovským trendem v roce 2019 se staly nezapuštěná umyvadla v tzv. plovoucím stylu. Jedná se o poměrně kontroverzní trend, který buď milujete nebo nenávidíte. Z hlediska designu se tento typ umyvadel v nejrůznějších dekorech i tvarech dá považovat za skvost, neboť ještě donedávna byl záležitostí pouze špičkových světových designérů. Spousta lidí je však shledává vysoce nepraktickými, ať už z důvodu horší stability, čištění či náchylnosti ke zničení.

Zrcadlům vévodí zaoblený obdélník
Chcete-li, aby se ve vaší nové koupelně stalo i zrcadlo trendy kouskem, poohlédněte se po zrcadle ve tvaru zaobleného obdélníku, které ve své vystouplé verzi na zdi působí 3D dojmem.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.