1 700 sendvičových panelů od Lindabu opláštilo novou výrobní halu společnosti Scania v Oskarshamn

Nová výrobní hala společnosti Scania ve švédském městě Oskarshamn, v níž se budou montovat karoserie kamiónů, bude opláštěna sendvičovými panely od švédského mezinárodního koncernu Lindab. Vzhledem k ploše haly 32 000 m2 jde o vůbec největší dodávku sendvičových panelů, kterou kdy Lindab realizoval. Vedle toho dodává Lindab do budovy také kompletní vzduchotechnický potrubní systém. Součástí realizace je i systém odvodnění Lindab Rainline.

Lindab Scania ve městě Oskarshamn (na fotografii jsou zhruba dvě třetiny fasády celé nové budovy)

Při montáži bezsilikonových světlemodrých a bílých sendvičových panelů Lindab úzce spolupracoval s klempířskou firmou Plåtson. Na 11 000 m2 fasády se spotřebovalo celkem 1 700 panelů s jádrem z minerální vlny, která zajišťuje dokonalou tepelnou izolaci. Aby Lindab vyšel vstříc stavebním požadavkům, dodal sendvičové panely o třech různých tloušťkách. Na celou plochu střechy byly použity perforované trapézové plechy Lindab LHP 130. Panely dodal výrobní závod Lindabu ve švédském městě Luleå, odkud byly do Oskarshamn dovezeny vlakem a poté kamióny.
Lindab Scania Lindab Scania
Za instalaci vzduchotechniky zodpovídala společnost Imtech. „Potrubní systém musel vyhovět nejen nárokům na velký prostor výrobní haly (352 000 m3), ale také tomu, že výrobní a automatizační technika, která se zde bude používat, vytváří velké teplo. Použitý systém Lindab Safe tyto vysoké nároky dokonale splňuje,“ uvádí Eije Ottosson, vedoucí montážního týmu Imtech.

Nová hala je součástí dalších výrobních kapacit společnosti Scania ve městě Oskarshamn (na fotografii jsou zhruba dvě třetiny fasády celé nové budovy). Scania patří mezi přední světové výrobce kamiónů, autobusů a lodních a průmyslových motorů. V Oskarshamn v současné době zaměstnává na 2 000 lidí. Své zastoupení má také u nás.

Opláštění objektů sendvičovými panely zajišťuje Lindab i v České republice. Petr Hynšt, specialista Lindab s. r. o. na produkt Lindab Stavby, uvádí detaily: „Opláštění, jaké Lindab dodal pro novou halu společnosti Scania v Oskarshamn, má široké využití. Lze jej aplikovat nejen na ocelové haly od Lindabu, ale univerzálně i na jiné nosné skelety – jak na nové, tak i na rekonstruované: například na železobetonové skelety či na zděné a ocelové konstrukce.“ Z českých realizací lze uvést například opláštění výrobní haly v Zábřehu nebo v Kadani. Také u těchto hal byl využit okapový systém Lindab Rainline, v němž je Lindab lídrem na českém trhu.   
podle odkladů společnosti Lindab

  Opláštění haly v Zábřehu sendvičovými panely Lindab
Opláštění haly v Zábřehu sendvičovými panely Lindab                                                  

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*