10 rodinných domů

David Witasek: Rodinný dům v Beskydech



Více ZDE.
Projekt na stránkách autorů

Ateliér Kunc Architects: Rodinný dům Petrov-Chlomek
„Bungalov jsme otočili po svahu dolů a klidová část našla své místo na úrovni zelené střechy viditelné z ulice,“ říká Michal Kunc. „Dům pomalu pluje po terasách dolů v několika výškových stupních. Spodní patro je skryto pohledům z ulice i zraku sousedů. Hmota stavby je totiž vysunuta hlouběji do ostře svažité parcely, kde se otevírá nádhernému výhledu do údolí.“
Více ZDE.
Projekt na stránkách autorů


ML Designers.cz: Víkendový dům v sadu
Nízkoenergetický dům, který autorům slouží jako víkendový dům, ale současně i jako ukázka domu, který si mohou jejich klienti nechat postavit.
Více ZDE.
Projekt na stránkách autorů.

Aleš Gadina: Rodinný dům u Zlína
Severní svah nebývá považován pro výstavbu rodinného domu za ideální, vybraná parcela má ale příjemné okolí a právě severním směrem se nabízí nejkrásnější výhled na město. Návrh proměnil nevýhodu severního svahu v přednost.
Více ZDE.
Projekt na stránkách autora.


Martina Buřičová, Štěpán Kubíček / caraa.cz: Kulatý dům
Základní tvar domu v podobě elipsy je velmi jednoduchý. Elipsa je posazena na pozemek v jeho těžišti, natočená tak, aby orientace ke světovým stranám co nejlépe vyhovovala vnitřní ortogonální dispozici. Jejím těžištěm je obdélníkové atrium skryté uprostřed domu.
Více ZDE.
Projekt na stránkách autorů.


Jiří Zábran, Tereza Nová: Dřevěná věž

Nízkoenergetický vertikální čtyřpodlažní rodinný dům
Více ZDE.
Projekt na stránkách autorů.


Projekt studio: Rekonstrukce prvorepublikové vily
Luxusní třípodlažní vila byla postavena v polovině dvacátých let minulého století pro ředitele ostravského dolu Anselm. Architekti si dali za cíl osvobodit dům ze zarostlého neudržovaného lesoparku, povýšit ho na pomyslný piedestal a navrátit mu původní význam a eleganci. Nedělat repliku, nehrát si na první republiku, ale pokračovat současností.
Více ZDE.
Projekt na stránkách autorů.


Labor13: Rodinný dům v Chomutově
Geometricky jednoduchá jednopodlažní stavba obdélníkového půdorysu je umístěna na severní hranu parcely. Dům po stranách lícuje s pozemkem, který jasně definuje jeho tvar.
Více ZDE.
Projekt na stránkách autorů.
 

Jan Línek: Dům u Mladé Boleslavi
Stavba, která zapadá do okolní krajiny, je postavena z obnovitelných stavebních materiálů, má dynamické křivky a odvážné tvary, zelenou střechu a nízkou spotřebu energie.
Více ZDE.
 

Master Design: Rodinný dům v Berouně
Vybraná parcela byla bez jakékoli zástavby a vzrostlé zeleně a patří k nově vytvářené čtvrti rodinných domů na okraji města v přímém sousedství přilehlého lesa. Dům vybíhá ze svahu směrem do berounského údolí a otevírá se výhledům do okolní krajiny.
Více ZDE.
Projekt na stránkách autorů.


Zúčastněte se hlasování ve 22. ročníku ankety DŮM ROKU 2017!
Domy, které se vám líbí, můžete vybírat ZDE.


Zdroj: Mujdum.cz

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*