(ČTK) – Porota soutěže Stavba roku 2015 vybrala 15 finalistů, kteří se utkají o pět titulů. Ve hře zůstávají například multifunkční centrum Quadrio, Forum Karlín, Trojhalí Nová Karolina či Trojský most. Jména finalistů zveřejnila pořádající Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na dnešním nominačním večeru.
Vítěznou pětici, která získá titul Stavba roku 2015, organizátoři soutěže vyhlásí 13. října na slavnostním večeru v pražské Betlémské kapli.
Titul mohou získat stavby nové i rekonstruované, urbanistické realizace veřejného prostoru, úpravy krajiny, pozemní bytové i nebytové budovy, dopravní a inženýrské stavby i specifická stavební díla. Podmínkou pro přihlášku do soutěže bylo dokončení a uvedení do provozu nebo zkolaudování v období od června 2014 do letošního května.
Loňskými stavbami roku byly Středoevropský technologický institut CEITEC v Brně, lanová dráha na Sněžku, rodinný dům „LF“ v pražských Nebušicích, letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi a obchodní centrum Šantovka v Olomouci. Veřejnost loni udělila cenu ostravskému Světu techniky ve Vítkovicích.
Minimalistické, ale praktické. Taková ideální kombinace pro rodinný život. A ta krytá terasa vypadá podle popisu parádně :-)
Zní to jako velmi promyšlený návrh. Máme podobně svažitý pozemek, tak mě inspiruje, že i takové místo má velký potenciál!
Je to moc krásný projekt :-) A ten důraz na orientaci místností podle světových stran..To dělá v každodenním životě obrovský…
Musím potvrdit..žádná plíseň, žádné tepelné mosty. Funguje skvěle!
Projekt pana Vostrackého sleduju už delší dobu, má opravdu cit pro funkční a zároveň estetické stavby. Tahle není výjimkou.