4 tipy na aktuální obklad stěny za kuchyňskou linkou

Obklad za kuchyňskou linkou má jak praktickou, tak i estetickou funkci. Zatímco příprava jídla je pro mnohé z nás koníčkem, úklid stěny za kuchyňskou linkou už láká málokoho. Vsaďte na jistotu! Keramický obklad je v kuchyních osvědčeným materiálem: Výborně se udržuje, odolá vodě, oleji, čisticím prostředkům, teplu i mechanickému zatížení. Aktuální série obkladů RAKO navíc snadno doladí design kuchyňské linky dle představ majitele.

Marek Vráblík, šéfdesignér značky RAKO radí:
1.      Obklady a dlažbu do kuchyně vybíráte na mnoho let, proto volte raději takové, které vás brzy neomrzí. Volte očima i rozumem.
2.      Než se rozhodnete obklady a dlažbu nakoupit, měli byste vědět, jaký styl a barvu kuchyňské sestavy budete mít. Pak můžete nejlépe kombinovat hladké plochy kuchyňských skříní se zajímavou strukturou nebo barevností obkladů a dlažby.
3.      Pokud toužíte po snadné údržbě, doporučuji co největší formáty s rektifikovanými hranami. Zbavíte se téměř spár.
4.      Pokud vám spáry nevadí, určitě si dopřejte mozaiku, působí hravě i luxusně!
5.      Kombinujte povrchy a barvy z jedné série, jsou navržené tak, aby k sobě ladily.

Jaký styl máte rádi?
• Minimalismus
Minimalistická kuchyně spojuje eleganci a střídmost s praktickou využitelností a funkčností. Kuchyňskou linku jednoduchých linií a tvarů skvěle doplní keramické obklady v příjemných neutrálních odstínech. Volba velkého formátu přináší menší počet spár, rektifikovaný obklad jejich minimální šířku. Plocha tak působí celistvě a mimořádně snadno se udržuje.

Tip první – série Casa
Kuchyně se díky barevnosti a formátu série Casa opticky zvětšují, lze ji kombinovat jak s přírodními materiály, tak i výraznými doplňky. Rektifikované obkládačky ve formátu 30 x 60 cm doplňuje reliéfní listela a řezaná mozaika 5 x 5 cm. Doporučená cena 587 Kč/m2. Více na www.rako.cz.

• Moderní styl – Výrazné vzory
Pokud jste zvolili moderní kuchyňskou linku, v žádném případě to neznamená, že musíte zvolit i obdobně jednoduchý obklad. Naopak. Čistým liniím bude slušet i výrazný obklad, aktuální jsou retro vzory, geometrické tvary nebo patchworkové motivy.

Tip druhý – série Up
Série UP je postavena tak, aby si vybral zákazník dávající přednost klasice, stejně jako člověk upřednostňující přírodní barvy či moderní styl. Doporučená cena obkládačky 20 x 40 cm s geometrickým motivem 524 Kč/m2. Více na www.rako.cz.

• Romantika zútulní interiér
I když je samotný nábytek podřízený funkčnímu využití, vy můžete zvolit romantický obklad. Jednoduchá kuchyňská linka, která by mohla působit chladně, až sterilně, díky tradičním majolikovým motivům zútulní interiér.

Tip třetí – série Majolika
Série Majolika potěší příznivce tradičních materiálů i moderně naladěné zákazníky. Základní obkládačky 20 x 60 cm doplňují obklady napodobující mozaiku 10 x 10 cm s „falešnými spárami“. Ty jsou díky snadné údržbě mimořádně vhodné právě pro obkládání kuchyňských prostorů. Doporučená cena obkládačky s majolikovými motivy 734 Kč/m2. Více na www.rako.cz.

Dlouhodobě oblíbené jsou romantické rustikální obklady. Hodí se nejen do chat a chalup, ale i do klasických interiérů, kam přinášejí klid a pohodu. Venkovský dojem přinesou obklady s přírodním a „hand-made“ vzhledem v odstínech hnědé, terakoty, smetanové, vanilkové či bílé.

• „Přírodní“ vzhled obkladů
Keramický obklad imitující kámen přinese do kuchyně krásu masivní horské přírody, avšak s nadčasovým designem a výhodami keramiky.

Tip čtvrtý – série Brickstone
V sérii Brickstone najdete buď reliéf štípaného přírodního kamene nebo imitaci cihlové skladby. Třpytivá struktura kamenného povrchu v decentních barvách je základem klasického i moderního interiéru, hodí se pro obložení kuchyňské stěny, jídelního koutu, krbu, ale i soklu na fasádě domu atd. Série je nabízena v rektifikovaném formátu 30 x 60 cm umožňující pokládání s minimální spárou 2 mm. Doporučená cena slinutých dlaždic Brickstone 30 x 60 cm 524 Kč/m2. Více na www.rako.cz.

Proč si dát keramické obklady do kuchyně?
Top 5 pro keramické obklady v kuchyni:
  • 1 Omyvatelná stěna i podlaha – snadná údržba
  • 2 Velkoformátové obklady – minimum spár
  • 3 Propojení pomocí podlahy s dalšími prostory bytu – bezbariérové řešení
  • 4 Chemická nezávadnost, vysoká odolnost
  • 5 Ideální materiál ve spojení s podlahovým topením 
Široká nabídka keramických obkladů RAKO navíc umožňuje kreativní ztvárnění, například při využití série ColorOne, případně ColorTwo. V návrhu se může uplatnit nejen variabilita barevných odstínů, ale také velikost formátů a jejich kombinace, motivy a povrchová úprava, ale také šířka a barevnost spár. Obklad kuchyně snadno sladíte s podlahou, případně dalšími místnostmi. Více na www.rako.cz

Komerční sdělení

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Tak by mě zajímalo, zda se dělají obklady v designu kamene i v kuchyni? Máte zkušenosti? Děkuji.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*