66 zájemců si bude vybírat z 9001 firem

Zelená úsporám

Do programu Zelená úsporám bylo už vybráno téměř 3500 firem
Praha 21. července (ČTK) – Státní fond životního prostředí (SFŽP) spravující vládní program Zelená úsporám vybral již téměř 3500 firem, které mohou provádět zateplování dotované z tohoto programu. Fond registroval k pondělku celkově již 9001 přihlášených firem. Píšou o tom Lidové noviny.

Naším cílem je, aby se mohla zapsat každá společnost, která projeví zájem a splní základní podmínky,“ řekla mluvčí SFŽP Lenka Brandtová. Od vstupu do programu Zelená úsporám si firmy slibují do budoucna příliv nových zakázek.

Celkově stát chce použít 25 miliard korun, které zaplatilo Japonsko České republice za emisní povolenky. Dotace jsou určeny pro zateplování rodinných domů a nepanelových bytových domů, stavby nízkoenergeticých domů, instalaci ekologických nízkoemisních kotlů na biomasu nebo účinných tepelných čerpadel.

Provedení práce certifikovanou firmou je podmínkou pro vyplacení státní dotace. Použity musí být i schválené materiály a technologie. Zatímco počet firem stoupá, zájemců o dotace přibývá pomalu.

Dalšímu zvýšení počtu žadatelů má pomoci také pět bank, které se do projektu zapojily. Banky umožňují nejen podat žádost přímo na svých pobočkách, ale nabízí také zvýhodněné úvěry na financování investic, které jsou podpořeny dotací Zelená úsporám. Programu se účastní Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, LBBW a UniCredit Bank.

Podle aktuálních informací eviduje fond 53 žádostí přijatých prostřednictvím krajských pracovišť. Dalších 13 žádostí bylo přijato právě bankami, které na programu spolupracují.

Pokud Češi do roku 2012 nerozeberou všechny miliardy, které nyní stát v programu nabízí, vrátí se nevyčerpané peníze zpět Japonsku.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*